Masaj Türleri ve Faydaları

Günümüzde popüler konulardan biri olan masaj çeşitleri ve faydaları akıllara birçok soruyu beraberinde getiriyor. Özellikle hızla ilerleyen medikal sektöründe gelişmeler ışığından doğal yollar tedavi şekli olan masaj türleri teknikleri ile ortaya çıkan başarı tablosu kişiler üzerinde büyük bir etkiye sahip olmaya başlamıştır. Peki asıl soru şudur ki: kaç çeşit masaj vardır ve adları nelerdir bunların.

Masaj türleri teknikleri birbirinden farklı birçok özelliğe sahiptir. Terapi bilindiği üzere kişinin eklem noktalarına el ile yapılan sistematik ve ritmik aksiyon hareketlerinden oluşur. Spa ile tutulan eklemleriniz, kan basıncınız, nefes alışınız ve hayata bakış açınız tam anlamıyla olumlu yönde değişir. Spa yüzyıllardan beri süre gelen bir Uzakdoğu tekniğidir. Uzakdoğu’da çok ama çok popüler olan spa zaman içinde tüm dünyaya yayılmıştır.

Önce batı Avrupa önemini keşfetmiştir ve masaj çeşitleri ve faydaları kullanmaya başlamıştır. Daha sonra Amerika günümüzde ülkemizde de masaj türleri teknikleri fiyatları önemi hızla artmaktadır. Spa seanslarda oluşmaktadır. Seanslar süre olarak on beş dakika, otuz dakika, kırk beş dakika ve altmış dakika olarak karşımıza çıkmaktadır.

Masaj Çeşitleri ve Faydaları

Masaj Çeşitleri ve Faydaları

Masaj çeşitleri türleri içerisinde spa tekniğine bağlı özel ve farklı yağlar kullanılmaktadır. Bunlardan bazılar badem yağı ve Hindistan cevizi yağıdır. Bu yağlar sayesinde hem aromaterapi bir koku oluşur hem de beden çok daha kolay bir şekilde gevşer ve kıvama gelir.

Masaj Çeşitleri ve Fiyatları

Terapi içinde bir diğer önemli husus da masaj türleridir. Şimdi bu yöntemlere şöyle bir göz atalım:

  • Thai masajı: Bu masaj çeşitleri teknikleri kendine has özellikler ile ön plana çıkarken özellikle mide ve karın bölgesine uygulanmaktadır. Zayıflama içinde önemli bir faktör olan thai spası insanların günümüzde çok ama çok tercih ettiği bir spa çeşidi olarak karşımıza çıkıyor.
  • İsveç masajı: Bu terapi türü de thai de olduğu gibi kendine has teknik ve yapısına sahiptir. Özellikle sırt bölgesine uygulanan İsveç spası güce dayalı ve kuvvet gerektiren bir spa türüdür.
  • Medikal masaj: Özellikle tıbbi anlamda büyük öneme sahip masaj çeşitlerinden biridir. Kas yırtılmaları, kas zedelenmeleri, diz ağrıları, kas sıkışmaları çarpmaya bağlı sakatlıklar gibi alanlarda kullanılmaktadır.
  • Spor masajı: Özellikle sporcuların tercih ettiği bir terapi türüdür. Spor esnasındaki yaralanmalar, kas zorlamaları ve yırtılmaları gibi hususlarda gerçekleştirilen bir spa türüdür.
  • Sultan masajı Masaj çeşitleri içinde belki de en zorlu ve pahalı olan bir spadır. İki kişi tarafından yapılan sultan spası dört el ile tam anlamıyla bedeninizi saran özel bir spa türüdür. Her kurumda olmayan sultan terapisi Bakırköy spa salonu unda sizlere sunulmaktadır.
  • Masaj Türleri ve Fiyatları

    Masaj Türleri ve Fiyatları

    Klasik masaj: Bu herkesin bildiği tek kişi tarafından gerçekleştirilen bir terapi türüdür. Bakırköy spa salonu olarak sizlere tüm masaj çeşitlerini en iyi koşullarda tam anlamıyla sunuyoruz. Yılların tecrübesini en hijyen koşullarda alanında uzman kadromuzla sizlerle buluşturduk.

Görüldüğü üzere günümüzde hızla artan ilgi ve rekabet ile büyük bir sektör haline gelen masaj türleri hizmetleri önemli markalar ile giderek devleşmektedir. Kişiler bedensel bu fiziki terapi ihtiyaçlarını tam olarak bu tip merkezlerde profesyonel şekilde karşılamaya çalışmaktadırlar.  Bu sebeple Masör ve masöz eğitimleri de son zamanlarda büyük ilgi görmektedir. Bu işi ustaca eğitimli şekilde yapabilmek için kesinlikle medikal anlamda sertifika ve kurslara başvurulmaktadır. Sizlerle ister bu alanda eğitim almak ister de bu tip merkezlere gitmek istiyorsanız en kaliteli ve doğru alanı tercih etmenizde yarar vardır. Sağlık ciddi bir konudur. Asla şakaya gelmez.