sultan-masaji-teknikleri

sultan-masaji-teknikleri

Bakırköy Sultan Masajı Teknikleri Neledir?

Terapi yüzyıllardan bu yana belki de insanlık tarihi kadar eski bir öneme sahiptir. Bu durumun en önemli sebepleri arasında spanın rahatlatıcı özelliğinin yanı sıra aynı zamanda da hastalıklara şifa özelliğine sahip olması da yer alıyor. Bu nedenle geçmişten günümüze gelene dek sultan masajı nedir uygulaması popülerliğini hiçbir dönemde ya da uygarlıkta yitirmemiştir.

Aksine her geçen gün spa yöntemlerine bir yenisi eklenmektedir. Örneğin ilk zamanlarda sadece dört el masajı uygulaması bulunuyor iken şimdilerde ise her tür rahatsızlık için ayrı ayrı yöntemlere sahip spa biçimleri bulunuyor.

Bu sayede terapi teknikleri zaman içerisinde çeşitlenmeye başlamıştır. Günümüzde sık sık tercih edilmekte olan tedavi yöntemlerinden biri de sultan masajı nedir olarak karşımıza çıkıyor.

Sultan Masajı Nasıl Yapılır?

Osmanlı devletiyle terapi kültürümüze girmiş olup sultan masajı nasıl yapılır sorusunu şöyle cevaplayabiliriz.  Oldukça rahatlatıcı etkiye sahip güçlü terapi tekniklerinden biri olarak bilinmektedir. Osmanlı döneminde sultanlara özellikle hamam yani kese sonrasında köpükle uygulanan terapi yöntemidir.

Bu terapi tüm vücuda uygulandığı için kan dolaşımının da hızlı olmasına yardımcı olan özelliği içerisinde barındırıyor. Böylece vücut kaslarının gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı oluyor. Sultan masajı nedir sorusu uygulaması esnasında vücudun daha iyi tepki vermesi ve kişilerin zihinsel olarak da rahatlayabilmesi için aromatik yağlar da tercih edilebilir olarak yanıtlanmaktadır.

Öyle ki son yıllarda sultan masajı faydaları ön plana çıkarken bu uygulamadan yararlanmak isteyen pek çok kişinin tercihleri arasında aromatik yağ kullanımı yer alıyor. Böylece tedaviden alınan verim de kat kat arış göstermektedir.

Sultan masajı nasıl yapılır uygulamasının diğer spa yöntemlerine göre en dikkat çeken farklarından biri tedavinin iki terapist tarafından uygulanıyor olmasıdır. Bu sayede aynı anda vücudun farklı kas noktalarında hareketlenme sağlanmış olacaktır.

 Aynı Anda Bütün Vücut Rahatlasın

İki ayrı kişinin uyguladığı sultan masajı nasıl yapılır sayesinde vücuda aynı zaman dilimi içerisinde farklı enerjiler verilmiş olacaktır. Bu da vücutta bulunan negatif enerjinin atılmasını sağlarken aynı zamanda da pozitif enerjinin yer almasına yardımcı oluyor. Bu özellikler sayesinde vücutta pek çok spadan ayrı ayrı yararlanılarak elde edilebilen verim tek tedaviyle kazanılmış oluyor.

Vücut aynı anda farklı eller tarafından aldığı enerjiye bambaşka tepkiler verir. Bu da vücudun kısa süre içerisinde tedaviye daha hızlı biçimde tepki vermesine yardımcı olur. Bu da vücudun daha kolay  biçimde dinlenme moduna geçmesine yardımcı olur.

Özellikle gün içerisinde iş hayatında ya da günlük hayatta yaşanan hızlı tempo ve stres pek çok kişinin en çok muzdarip olduğu konular arasında yer alıyor. İşte bu gibi stresle mücadele dönemlerinde özellikle kişilerde boyun ve sırt kısımlarında ciddi kas ağrıları oluşmaktadır.

Bu kas ağrıları stresle mücadele eden kişilerin gerginliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu gerginliği çözüme kavuşturmak için en etkili tedavi yöntemi sultan masajı teknikleri uygulamasıdır. Vücutta gündelik denge yapısını korumaya yardımcı olan sultan masajı nedir sorusu aromatik yağlar sayesinde de hem vücudun hem de kan akışının dengede kalmasına yardımcı olmaktadır.

sultan-massage

sultan-massage

 Senkronize Bir Spa Yöntemi

Aynı anda iki farklı tedavi terapisti tarafından yapılan bu uygulamada spa terapistleri birbirinden bağımsız uygulamalar yapmamaktadır. Bu uygulamalar yapılırken terapistler birbirlerinin yaptığı uygulamalardan haberdar olmakla birlikte bir uyum içinde spa hareketlerini yerine getirmektedir. Yani “Sultan masajı nedir” sorusunun cevabı sanılanın aksine belli düzen içerisinde ve senkronize hareketlerle yapılan terapi tipidir.

4 el tedavisi olarak da bilinen Bakırköy sultan masajı terapisinin uygulanma süresi klasik tedaviye yöntemi için ayrılan süreyle hemen hemen eşit düzeydedir. Aşırı yorgunluk içindeki kişiler için kısa süre içerisinde rahatlamanın en kolay yöntemlerinden biri haline gelmiş bu spa türü 3 farklı terapi yönteminin bir arada uygulandığı nadide tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

3 farklı spanın kombinlenmesi ile ortaya çıkan bakırköy sultan masajı teknikleri sonrasında kişiler mükemmel bir rahatlama hissi yaşamakla birlikte bu rahatlamayı uzunca süre hissedecektir.

Teknikleri Nelerdir?

Özellikle çiçek özlerine sahip yağlar tercih edilerek yapılan Bakırköy sultan masaj yöntemlerinde alanında uzman tedavi terapistleriyle çalışmakta yarar bulunuyor. Çünkü terapi oldukça kritik uygulamadır. Vücut için fazlasıyla rahatlatıcı etkiye sahip bakırköy Sultan masajı teknikleri doğru uygulamalar sonrasında rahatlatmaktadır.

Fakat uygulamada eğer işinin uzmanı olmayan kişiler bulunuyor ise vücudun kas yapısında zedelenme söz konusu olabilir. Bu durumda kişiler rahatlamak isterken daha ciddi vücut problemleriyle baş başa kalabilir. Bu da başka uygulamalara maruz olmak demek iken aynı zamanda da vakit ve para kaybını da ifade etmektedir.

Bakırköy sultan masajı teknikleri ile vücutta bulunan neredeyse her kas yapısı harekete geçirilmiş olacaktır. Bu sayede diğer spalarda olduğu gibi vücut sadece tek yönlü rahatlamak yerine komple rahatlama sağlanmış olacaktır. Bakırköy Sultan masajı teknikleri iki farklı masöz olduğu için diğer spa yöntemlerine nazaran kısmen daha fiyatlı olsa da alınan verim de aynı oranda yüksek olacaktır. Diğer spa türü olan medikal terapi hakkında bilgi almak için ilgili linke tıklayınız. https://www.masajsalonu.info.tr/medikal-masaj/