Bakırköy Sultan Masajı Teknikleri Neledir?

Terapi yüzyıllardan bu yana belki de insanlık tarihi kadar eski bir öneme sahiptir. Bu durumun en önemli sebepleri arasında spanın rahatlatıcı özelliğinin yanı sıra aynı zamanda da hastalıklara şifa özelliğine sahip olması da yer alıyor. Bu neden ile geçmişten günümüze gelene dek sultan masajı nedir uygulaması popülerliğini hiçbir dönemde ya da uygarlıkta yitirmemiştir.

Aksine her geçen gün spa yöntemlerine bir yenisi eklenmektedir. Örneğin ilk zamanlarda sadece dört el masajı uygulaması bulunuyor iken şimdilerde ise her tür rahatsızlık için ayrı ayrı yöntemlere sahip olan spa biçimleri bulunuyor.

Bu sayede terapi teknikleri zaman içerisinde çeşitlenmeye başlamıştır. Günümüzde sık sık tercih edilmekte olan tedavi yöntemlerinden biri de sultan masajı nedir olarak karşımıza çıkıyor.

Sultan Masajı Nasıl Yapılır?

Osmanlı devleti ile terapi kültürümüze girmiş olan sultan masajı nasıl yapılır sorusunu şöyle cevaplayabiliriz.  Oldukça rahatlatıcı bir etkiye sahip olan güçlü terapi tekniklerinden biri olarak bilinmektedir. Osmanlı döneminde sultanlara özellikle hamam yani kese sonrasında köpük ile uygulanan bir terapi yöntemidir.

Bu terapi tüm vücuda uygulandığı için kan dolaşımının da hızlı olmasına yardımcı olan bir özelliği içerisinde barındırıyor. Böylece vücut kaslarının gevşemesine ve rahatlamasına yardımcı oluyor. Sultan masajı nedir sorusu uygulaması esnasında vücudun daha iyi tepki vermesi ve kişilerin zihinsel olarak da rahatlayabilmesi için aromatik yağlar da tercih edilebilir olarak yanıtlanmaktadır.

Öyle ki son yıllarda sultan masajı faydaları ön plana çıkarken bu uygulamadan yararlanmak isteyen pek çok kişinin tercihleri arasında aromatik yağ kullanımı yer alıyor. Böylece tedaviden alınan verim de kat kat arış göstermektedir.

Sultan masajı nasıl yapılır uygulamasının diğer spa yöntemlerine göre en dikkat çeken farklarından biri tedavinin iki terapist tarafından uygulanıyor olmasıdır. Bu sayede aynı anda vücudun farklı kas noktalarında hareketlenme sağlanmış olacaktır.

sultan masajı

sultan masajı

 Aynı Anda Bütün Vücut Rahatlasın

İki ayrı kişinin uyguladığı sultan masajı nasıl yapılır sayesinde vücuda aynı zaman dilimi içerisinde farklı enerjiler verilmiş olacaktır. Bu da vücutta bulunan negatif enerjinin atılmasını sağlarken aynı zamanda da pozitif enerjinin yer almasına yardımcı oluyor. Bu özellikler sayesinde vücutta pek çok spadan ayrı ayrı yararlanılarak elde edilebilecek olan verim tek bir tedavi ile kazanılmış oluyor.

Vücut aynı anda farklı eller tarafından aldığı enerjiye bambaşka tepkiler verir. Bu da vücudun kısa süre içerisinde tedaviye daha hızlı bir biçimde tepki vermesine yardımcı olur. Bu da vücudun daha kolay bir biçimde dinlenme moduna geçmesine yardımcı olur.

Özellikle gün içerisinde iş hayatında ya da günlük hayatta yaşanan hızlı tempo ve stres pek çok kişinin en çok muzdarip olduğu konular arasında yer alıyor. İşte bu gibi stresle mücadele dönemlerinde özellikle kişilerde boyun ve sırt kısımlarında ciddi kas ağrıları oluşmaktadır.

Bu kas ağrıları stres ile mücadele eden kişilerin gerginliklerinden kaynaklanmaktadır. Bu gerginliği çözüme kavuşturmak için en etkili tedavi yöntemi sultan masajı teknikleri uygulamasıdır. Vücutta gündelik denge yapısını korumaya yardımcı olan sultan masajı nedir sorusu aromatik yağlar sayesinde de hem vücudun hem de kan akışının dengede kalmasına yardımcı olmaktadır.

 Senkronize Bir Spa Yöntemi

Aynı anda iki farklı tedavi terapisti tarafından yapılmakta olan bu uygulamada spa terapistleri birbirinden bağımsız uygulamalar yapmamaktadır. Bu uygulamalar yapılırken terapistler birbirlerinin yaptığı uygulamalardan haberdar olmak ile birlikte bir uyum içinde spa hareketlerini yerine getirmektedir. Yani “Sultan masajı nedir” sorusunun cevabı sanılanın aksine belli bir düzen içerisinde ve senkronize hareketler ile yapılan bir terapi tipidir.

4 el tedavisi olarak da bilinen Bakırköy sultan masajı terapisinin uygulanma süresi klasik tedaviye yöntemi için ayrılan süre ile hemen hemen eşit düzeydedir. Aşırı bir yorgunluk içinde olan kişiler için kısa süre içerisinde rahatlamanın en kolay yöntemlerinden biri haline gelmiş olan bu spa türü 3 farklı terapi yönteminin bir arada uygulandığı nadide tedavi yöntemleri arasında yer alıyor.

3 farklı spanın kombinlenmesi ile ortaya çıkan bakırköy sultan masajı teknikleri sonrasında kişiler mükemmel bir rahatlama hissi yaşamak ile birlikte bu rahatlamayı uzunca bir süre hissedecektir.

sultan massage

sultan massage

Teknikleri Nelerdir?

Özellikle çiçek özlerine sahip olan yağlar tercih edilerek yapılan Bakırköy sultan masaj yöntemlerinde alanında uzman tedavi terapistleri ile çalışmakta yarar bulunuyor. Çünkü terapi oldukça kritik bir uygulamadır. Vücut için fazlası ile rahatlatıcı bir etkiye sahip olan bakırköy Sultan masajı teknikleri doğru uygulamalar sonrasında rahatlatmaktadır.

Fakat uygulamada eğer işinin uzmanı olmayan kişiler bulunuyor ise vücudun kas yapısında zedelenme söz konusu olabilir. Bu durumda kişiler rahatlamak isterken daha ciddi vücut problemleri ile baş başa kalabilir. Bu da başka uygulamalara maruz olmak demek iken aynı zamanda da vakit ve para kaybını da ifade etmektedir.

Bakırköy sultan masajı teknikleri ile vücutta bulunan neredeyse her bir kas yapısı harekete geçirilmiş olacaktır. Bu sayede diğer spalarda olduğu gibi vücut sadece tek yönlü rahatlamak yerine komple bir rahatlama sağlanmış olacaktır. Bakırköy Sultan masajı teknikleri iki farklı masöz olduğu için diğer spa yöntemlerine nazaran kısmen daha fiyatlı olsa da alınan verim de aynı oranda yüksek olacaktır. Bir diğer spa türü olan medikal terapi hakkında bilgi almak için ilgili linke tıklayınız. https://www.masajsalonu.info.tr/medikal-masaj/