medikal-masaj-teknikleri

medikal-masaj-teknikleri

Medikal Masaj Yapan Yerler Nereledir?

Son dönemlerde önemi daha iyi anlaşılan Bakırköy’de medikal masaj yapan yerler, doktorların da reçetelerine girmeye başlamıştır. Birçok rahatsızlığın giderilmesinde önemli olumlu etkileri olan medikal vücut masajı, hasar gören ya da yorgun düşen organların eski haline geri dönmesi için uygulanan masaj tekniğidir.

Hastanın yaşam kalitesini büyük oranda artıran spa çeşitleri, psikolojik destek amacı ile de uygulanabilirken hastanın kaybettiği kabiliyetleri de kazandırmaktadır. Etkileri medikal masaj kursları videoları ile de bilimsel olarak kanıtlanan spa çeşitleri, çok geniş bir uygulama alanına sahiptir.

Mekanik ve refleks etkilerinin artırılmasını amaçlayan spa çeşitleri de, yalnızca tedavi amacı ile uygulanmaktadır. Kaslarda meydana gelen yoğun ağrıları sonlandırma amacı ile uygulanan medikal yatakları ile yoğun ve ağır çalışma koşullarında oluşan yorulmaya bağlı ağrıları geçirmektedir.

Yararları Neledir?

Bu spa sayesinde, oluşan acılar çok hızlı bir şekilde çözüm bulunmaktadır. Uygulanan bu medikal masaj yağları ile tedavinin ardından hasar görmüş olan bölgeler çok hızlı bir şekilde iyileşme sürecine girmektedir. Medikal masaj aleti ile düzenli olarak uygulanan spa çeşitleri, zarar gören organın ve kasların çok çabuk bir şekilde düzelmesine yardımcı olmaktadır. Hem kişinin hareketlerinde hem de esnekliğinde faydalar sağlayan spa çeşitleri, kişilere kabiliyet kazandıracaktır.

Spa çeşitleri olarak da anılan tedavi çeşitleri terapi, eskiden çok fazla bilinmeyen bir yöntemdi. Ancak zamanla gelişmesi ve etkilerinin bilimsel olarak kanıtlanması ile spa çeşitleri için olan ilgi de çok fazla artmıştır. Özellikle doktorların da bu tedaviyi önermeleri ile bu tedaviye olan ilgi daha da artmıştır.

Koruyucu hekimlik kapsamında olan bu medikal masaj aleti, doktorlar tarafından reçetelendirilerek sigorta kapsamına alınmaktadır. İnsan sağlığına büyük katkıları olan bu spa tekniği, su el ve elektrik akımına sahip olan özel aletler ile yapılmaktadır. Farklı spa teknikleri de olan fizik tedavi her türlü çeşiti ile fayda sağlar.

Uygulanan Farklı medikal masaj teknikleri sonrasında hasta kendisini çok rahatlamış hisseder. Geniş bir kapsama sahip olması ile de birçok farklı hastalığın tedavisinde uygulanmaktadır. Kemik erimesi, bel fıtığı, Parkinson hastalığı, menüsküs, menopoz, ödem, psikolojik sorunlar ve omurilik hastalıkları tedavileri için spa çeşitleri uygulanmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Uzman kişiler tarafından uygulanması gereken fizik tedavi, medikal masaj aleti ile özel teknikler sayesinde yapılmaktadır. Göğüs ile sırt bölgesi dışındaki dış yüzeylerden başlanarak merkeze doğru uygulanmaktadır. Masaj kursları ile her kas grubu dikkate alınarak yapılan fizik tedavi ile  büyü dolaşım sistemi de esas alınmaktadır.

Medikal masaj nasıl yapılır sorunun cevabı şöyle açıklanabilir; hareketler yumuşak ve akıcı olmaktadır. tedavi tüm vücuda etki edecek şekilde özenle uygulanmaktadır. Kronik ağrılar ve yorgunluklar için uygulanan medikal masaj fiyatları, hareket sistemi ile kas sistemine büyük etkiler göstermektedir.

Uygulama esnasında kas gruplarına bası yapılmaktadır. Tedavi dolaşım sistemi üzerine büyük faydalar sağlar. Hareketlerin vücuda etki etmesi gereklidir. Ancak böylece fizik tedavi amacına ulaşır. Doğru tonda yapılması ile mümkündür.

Vücuda büyük rahatlama sağlayan medikal masaj fiyatları, ağrı ve sızıları gidermektedir. Fizik tedavi birçok hastalığında tedavisinde uygulanan ilk yöntemlerden biri olmaktadır. Sinir dokularının yıpranması ile kasların gerilemesine neden olan sorunlara çözüm getiren medikal masaj yapan yerler, hekimler tarafından en çok tavsiye edilen sistemdir.

medical-massage

medical-massage

Faydaları Nelerdir?

“Birçok farklı hastalığın iyileşme sürecine etki eden medikal işlem yapan yerler, kısa sürede etkisini göstermektedir. Medikal masaj fiyatları vücuda sağladığı etkiye oranla çok yüksek bir değere sahiptir. bunlar aşağıda anlatılmıştır.”

  • Kan Dolaşımını Düzenlemektedir

Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlayan fizik tedavi, kalbin hızlı atmasını da yavaşlatmaktadır. Düzenli olarak uygulanan bu terapi, kanda beyaz hücre olarak adlandırılan akyuvarların artırılmasını sağlamaktadır. Bu da bağışıklık sisteminin güçlenmesine etki eder. Fizik tedavi vücuttan ödemin atılması da kolaylaşmaktadır.

  • Kas Yapısı Toparlanmaktadır

Kastaki ağrı ve yorgunluğu azaltan medikal masaj aleti ile, kasların toparlanmasını da sağlamaktadır. Vücutta biriken toksik maddelerin vücuttan atılmasını da kolaylaştıran bu tedavi, kemiklerin güçlü bir yapıya sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Kireçlenme gibi durumlarda da etkili olan bu masaj, kramp ve spazmların da önlenmesine yardım eder.

  • Cildi Yumuşatmaktadır

Ter üretimini büyük oranda artıran bu tedavi, üre ve diğer artık maddelerin vücuttan atılmasını sağlar. Kılcal damarların genişlemesini de sağlayan bu masaj, dokulara daha çok kan gitmesine yardımcı olur. Bu sayede derideki kan dolaşımı artarak hücrelerin beslenmesi sağlanır ve cildin esnekliği artırılmış olur. Bu da yağ bezlerinin salgısını artırarak cildin yumuşamasını sağlar.

  • İç Organlara Fayda Sağlar

Cilde ve kaslara etkilerinin yanında iç organlara da fayda sağlayan medikal masaj, akciğerlerde bulunan mukusun çözülmesine yardımcı olur. Kalın bağırsaklardaki hareketleri artıran medikal masaj fiyatları, yüksek de olsa gaz problemlerinin de çözümünü sağlar. Böylece karın bölgesindeki şişlikler de yok olur.

Tedavi Önerilmeyen Durumlar

Kırıklarda ve kas zedelenmelerinde medikal sırt masajı terapisi önerilmemektedir. Akut yaralanmalarında kanamayı artırma riski olacağı için dikkat edilmesi gereklidir. Ayrıca damar hastalıklarında da bu terapi asla önerilmemektedir. Damar yapısının bozulduğu durumlarda yine yapılmamalıdır. Metastaz riski nedeni ile bazen kanser hastalarına da önerilmemektedir. Ancak psikolojik destek ve moral amacı ile ellere ve ayaklara medikal masaj nedir uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Yukarıda da özetlediğimiz üzere sağlık açısından birçok faydası olan spa çeşitleri özellikle günümüzde artık yoğun şekilde kullanılmaya başlanmıştır. https://www.masajsalonu.info.tr/klasik-masaj-teknikleri/