profesyonel-hizmet-istanbul-masaj-salonlari

Profesyonel Hizmet İstanbul Masaj Salonları

Günümüzde birçokları için masaj kelimesi sadece dinlenme ve sosyal bir etkinlik olarak algılanmaktadır. Hâlbuki binlerce yıldır insanlık masaj yöntemi ile birlikte sağlık ve şifa bulmaktadır. Son derece önemli olan masaj tamamen teknik bir şekilde yapılması gereken, vücuttaki sinir noktalarının iyi etüt edilmesi gereken uygulamalar bütünüdür. Masaj uygulamalarının tamamında tecrübe ve el becerisi son derece önemlidir. İstanbul masaj salonları olarak sizlere hayallerinizi hayatınız kılıyoruz.

Ayrıca kullanılmakta olan çeşitli yağlar ve kremler de masajı bütünleyici unsurlarıdır. Bu yönüyle birlikte İstanbul masaj salonları tercihlerinde kaliteye ve modernizeye dikkat etmek gerekmektedir. Aksi takdirde masajda birlikte sağlık bulmak isteyen birçok kişi istemediği kötü sonuçlarla karşılaşabilmektedir.

İstanbul Masaj Salonları Çeşitleri Nelerdir?

Masaj sadece elin temas ettiği cilt ve bölge ile ilgili değil bütün metabolizma ile ilgili uygulamalar bütünüdür. İç organların çalışmasından kas dokusunun istenen seviyeye getirilmesine kadar pek çok faydası bulunmaktadır. Bu sebeple İstanbul masaj salonları arayışında bulunanlar için farklı masaj tipleri bulunmaktadır. Her şeyden önce masajın ne için talep edildiğine karar vermek oldukça önemlidir. Bu noktada masaj salonundaki teknik kadronun kalitesi devreye girmektedir.

Toplumumuzda genellikle dinlenme için masaj tercih edilmektedir. Masajın insanın yorgunluğunu ve stresini atan yapısı son derece önemlidir. Çünkü vücuttaki sinirlerin geçmiş olduğu bölgelerde özel uygulamalar ve farklı yöntemlerle birlikte istenen gevşeme sağlanabilmektedir. Özellikle eklem rahatsızlığı olanlar, ortopedik problem taşıyanlar, fizik tedaviye ihtiyacı bulunanlar için tıbbi masaj tavsiye edilmektedir. Tıbbi masaj uzman masörler tarafından yapılarak iç organlar, sinir sistemi, eklem yapısı üstünde olumlu değişimlerin meydana getirilmesini sağlamaktadır.

Sporcular İçin İstanbul Masaj Salonları

Gerek takım sporlarında gerekse bireysel sporlarda sporcuların masajdan faydalanması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Spor masajı diye nitelendirdiğimiz uygulamalar tedavi amaçlı olabileceği gibi aynı zamanda sportif aktivitelere sporcuların hazırlanması için de yapılabilmektedir. Hazırlık masajında daha çok kasların ısındırılması ve gevşetilmesi ön plana çıkartılırken spor ve sportif aktivite sonrasında yapılacak olan mesajlarda ise kasta oluşmakta olan ödemlerin önüne geçilmektedir.

Ayrıca yoğun aktivitelerde meydana gelen kas yığılması için de İstanbul masaj salonu türlerinde farklı uygulamalar ön plana çıkartılmaktadır. Bazı sporcu yaralanmalarında daha çabuk iyileşme için medikal tedaviye masaj eşlik edebilmektedir.

Masaj Yağların Kalitesi Çok Önemli

Masaj yaptırarak istenen faydanın oluşturulabilmesi için masaj tekniği ve tecrübesi kadar kullanılan masaj yağları da önemli olmaktadır. İstanbul masaj salonları tercihlerinizde uygulanacak olan masaj yağlarının doğru şekilde kullanılması gerekmektedir.

Masaj yağları içerisinde bulunan melisa yağı daha çok yatıştırıcı özellik gösterirken menekşe yağı cilt dokusunun yumuşatılması ve canlandırılması için kullanılmaktadır. Mersin yağı solunum yolu enfeksiyonlarında ve bronşit hastalığında ön plana çıkarken nane yağı mide rahatsızlıkları için uygulanabilmektedir.

Okaliptüs yağı antiseptik özelliği ile birlikte balgamlı hastalıklarda kullanılırken papatya yağı yanıklar ve ağrılı kesiklerde kullanılabilmektedir. Kullanılan yağlar arasında bulunan pelesenk yağı romatizma ağrılarını gidermek, kas ve eklem sistemini canlandırmak için son derece etkilidir.

Eğer hazım sorunu yaşanıyor ve ciltte çeşitli akneler ve sivilceler oluşuyorsa portakal yağı ile birlikte yapılacak bir masaj olumlu etkilerini kısa sürede gösterecektir. Cildin tazelenmesi, kaybedilmiş olan nemin geri kazandırılması için saf zeytinyağı ile birlikte masaj yapmak oldukça yaygın bir uygulamadır.