masaj-salonlari-ile-psikolojinizi-duzeltin

Masaj Salonları İle Psikolojinizi Düzeltin

Masaj salonları günümüzde çok fazla artan bir büyüme sağlayan bir sektörü oluşturuyor. İnsanların yoğun çalışmaları ya da günlük hayattaki yoğun stres gerginliğe ve kasılmalara sebep oluyor. Bu sebeple bu yoğunluğun etkilerinden arınmak, yorgunlukların atılacağı dingin bir vücuda kavuşmak amacıyla masaj salonları arayışına girilir. Masaj salonlarının sessiz ortamlarda yapılmış olması şehrin gürültüsünden ve karmaşasından biraz daha uzak olması kişilerin kendilerini daha rahat hissetmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

  • İyi Bir Masaj Salonları Nasıl Olmalıdır?

Masaj salonlarında banyo olması kişilerin seansa gelmeden önce duş alması mümkün olmamışsa bu ihtiyaçlarını giderecekleri ve kendilerini daha rahat hissedecekleri bir hale sokacaktır.

Bunun yanında jakuzi ya da sauna gibi vücudun gevşemesine yardımcı olan olanaklar iyi bir masaj salonunda bulunmalıdır. Temiz ve hijyenik olması masaj salonuna gelecek müşterilerin devamlılığı ve sağlığı açısından çok önemlidir.

Masaj esnasında kullanılan ürünler ya da duş sauna gibi alanlarda kişisel amaçla kullandırılan havlu ya da terlik gibi ürünlerin mutlaka müşterilerin kullanımları sonrasında dezenfekte edilmesine özen gösterilmelidir.

Havalandırma mutlaka bulunmalıdır. Ortam ısısı ne sıcak ne de soğuk olmamalıdır.

Işıklar rahatsız etmeyecek seviyede olup huzursuz edecek kadar da karanlık olmamalıdır. Çok renkli bir ortam yaratmaktan kaçınılmalı ve dikkat çekici olmayan renkler tercih edilmelidir.

Aksesuarlar da masaj salonuna uygun olmalı eğer gerekmiyorsa dikkati dağıtacak hiçbir şey masaj salonu içerisinde yer almamalıdır. Dinlendirme özelliği olan sus sesleri kuş sesleri ya da buna benzer sesler kullanılabilir. Ses yalıtımı iyi olmalı ve gürültüsüz bir ortam sağlanılmalıdır.masaj salonları

Masaja Giderken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hemen hemen bütün masaj salonları randevu sistemiyle çalışmaktadır. 1 saatlik bir zaman dilimi için uygun gün ve saati belirleyerek randevu alınır. Öncelikle masaj salonları ilk defa tercih edilecekse mutlaka adres teyit edilmelidir.

Bunun dışında masaj salonları mutlaka kalite açısından araştırılmış olmalıdır. İnternet üzerinden bulunan bir salonsa kullanıcı yorumları okunmalıdır. Masaj salonuna gidildiğinde masör ile tanışmalı ve masaj içeriği hakkında bilgi alınmalıdır.

Masaj öncesinde eğer sağlık sıkıntılarınız varsa bel boyun ya da omuz bölgelerinde bunlar masör ile paylaşılmalı ve masörün eğitimli ve sertifikalı olduğundan emin olunmalıdır. Masaj esnasında sadece alt iç çamaşırının kalacağının bilincinde ve hazırlığında gitmek gerekmektedir.

  • Masaj Esnasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Eğer ortamla alakalı sıkıntı varsa düzeltilmesi için ricada bulunulmalıdır. Müzik sesi ya da ortam ısısı gibi değişiklikler masajın daha etkili bir şekilde gevşemeye yardım edici özelliklerdir. Masaja giderken ekstra losyon ya da parfüm sürmemek masaj esnasında kullanılacak terapi içerikli masaj yağlarından daha rahat yararlanmaya yarayacaktır. Masaj esnasında telefonu kapalı tutmak ve olabildiğince stresli düşüncelerden uzakta durmak masajın etkisini artıracaktır.

Masaj salonları sizin için ayırdığı saat sonrasında farklı bir müşteriye hizmet vereceğinden geç gitmemek için özen gösterilmelidir. Masaj saatinizin bitimine ne kadar geç gelirseniz o kadar alacağınız hizmet kısalacak ve ihtiyaç duyulan gevşeme sağlanamayacaktır. Masaj esnasında akla takılan şeyler masöre sorulabilir ancak bu konuşma sohbete dönmemeli masajın keyfi çıkarılmalıdır. Seans bittiğinde hemen kalkmak yerine bir kaç dakika beklenilmeli ve vücut dengesi sağlanmalıdır.

Masajın Faydaları Nelerdir?

Masaj Eski Yunanca ‘da yoğurma anlamına gelen bir kelimedir. Masaj teknikleri arasında ovma, sıvazlama, titretme gibi teknikler kullanılarak kasların açılması ve fiziksel anlamda olduğu kadar psikolojik anlamda da rahatlama amacıyla yapılır ya da yaptırılır. Sağlık bulma ya da sağlığı koruma amaçlı da masaj tercih edilmektedir. Kulunç ya da tutulmalarda en etkili yol iyi bir masaj salonları bu sorunlara çare olacaktır.