Günümüz medikal dünyasında yaşanan değişim ve gelişimler masajların yararları hakkında da daha donanımlı bilgi birikimine sahip olunmasını teşvik etmiştir. Buna göre merter masaj salonu ve diğer alanlarda yaptırılan terapiler kişilere hem zihinsel hem de fiziksel olarak yararlar sağlamaktadır. Masajın faydaları çeşitlerine göre arz edilmektedir. Her terapinin rahatlatıcı ve yumuşatıcı etkileri bulunsa da istanbul spa merkezi ve diğer sağlık alanlarında yapılan terapi çeşitlerine göre faydaların yörüngesi de belirlenmektedir.

Örneğin refleksoloji spa sı son on yıl içerisinde oldukça popüler olan bir terapi türüdür. Temel noktası ayak tabanı ve ayak parmaklarıdır. Tamamen özel kremler ve merhemler aracılığıyla ayak noktası vücudun merkezi kabul edilmektedir. Her türden sinirsel ucun ayak parmaklarına bağlı olduğu artık tıbbi bir gerçektir. Bunu baz alan profesyonel masörler ayak noktalarından tüm sinir uçlarını düzeltmekte ve kişiye en başta iç dinginlik vermektedir. Aynı zamanda baş ve boyun bölgesinde cereyan eden kronik ağrıların çözümü de ayak tabanının belirlenen merkezlerine uygulanan hafif terapiler ile sağlanmaktadır. Tayland odaklı Thai masajı da hemen hemen her terapi salonunda katalog halinde müşterilere sunulmaktadır. Bu terapi türü oldukça farklı olup çok daha sert biçimlere sahiptir. Ancak spa sonunda kişileri rahatsız etmekte olan omur ve kas ağrıları kalıcı olarak yok edilmektedir. Dünya üzerinde en uzun süren spa türü olma rekorunu elinde bulunduran Thai terapisi merter masaj salonu ve diğer spa merkezlerinde tercihe göre yaptırılmaktadır.

Merter Masaj Salonu Olarak Spa Yaptırmaması Gerekenler

Uzman hekimlerin masaj yaptırmayı yasakladığı kişiler terapi yaptırmamalıdır. Aynı zamanda deri hastalıklarından muzdarip olan kişiler de bu hastalıkların vücut içerisinde daha fazla yayılmasına sebebiyet vermemek adına terapi hizmetlerinden faydalanamamaktadır. Özellikle mantar hastası olan kişiler spa salonu olarak adlandırılan yerlerde terapi yaptıramamaktadır. Aynı zamanda daha önceden omurgası ve iskelet sistemi ile ilgili darbeler almış sorunlar yaşayan kişiler. Kesinlikle bir masaj merkezi olarak adlandırılan yerlerde istanbul spa merkezi gibi terapi hizmeti almamalıdırlar. Bunun dışında sabuna özel parfüm ve jellere losyonlara alerjisi olan kişiler spa salonu gibi yerlere gitmemelidirler.

merter masaj salonu

merter masaj salonu

  Ayakta Spa Tedavisi Nasıl Olur?

Özellikle kültürü çok eski dönemlere uzanan ve birbirinden farklı yöntemler ile eski çağlarda gerçekleştirilen spa yöntemleri ilk olarak ayakta spa ile çıkmıştır. Vücudun farklı noktalarına uygulanan spa teknikleri sayesinde ayakta masaj ile hızlı bir şekilde o dönemler bu işlem gerçekleşmektedir. Kişinin bir takım ağrılardan kurtulmasını olanak verilmekteydi.

Günümüzde ise bu işi daha profesyonel bir hale gelerek merter masaj salonu olan merkezlerde her ne kadar rahat yataklarda gerçekleştirirse de, birçok değişik yöntem altında ayakta spa da yine yapılabilmektedir. Özelikle terapi kavramı ile gelişen bu kurumlar istanbul spa merkezi gibi büyük önemli kurumlarda da hizmet vermektedirler.

Profesyonel Anlamda Gerçekleştiren İstanbul Spa Merkezi Hizmetleri

Tamamen profesyonel bir şekilde yapılan ve kişisel istekleri bağlı olarak daha hızlı bir biçimde gerçekleştirilen ayakta spa yöntemi kapsamında, özellikle bu yöntem kişinin kollarına ve omuzları ile birlikte bacak tane daha fazla yapılmaktadır.

Üstelik yer çekiminin de yardımı ile birlikte kan dolaşımı bu sayede vücudun her noktasında daha hızlı bir şekilde ulaşabilmekte ve kişinin daha hızlı bir biçimde ağrılardan kurtulmasında imkan verilebilmektedir. Bu yüzden günümüzde her ne kadar yatarak yapılan birçok farklı spa tekniği merter masaj salonu olarak geçen yerlerde daha fazla sunulsa da, bazı spa yöntemleri adına ayakta spa hizmeti de verilebilmektedir. Üstelik bu yöntemi haftanın 2 ya da 3 günü alınması kişinin vücudunun her noktasında meydana gelen tüm ağrılardan tamamen kurtulma şansını sunmaktadır.

Tüm Ağrılardan Kurtulma Şansı Veren Ayakta Masaj Yöntemi

Çok eski çağlardan günümüze kadar ulaşan ve hala devam eden birbirinden farklı yöntemler kapsamında gerçekleştirilen ayakta tedavi hizmeti, istanbul spa merkezi olarak bilinen tüm farklı değişik merkezlerde bu hizmet verilmektedir. Özellikle sertifika sahibi masözler kapsamında yapılan bu hizmetler altında herkes günlük olarak yaşadığı tüm ağrılardan kurtulma şansını elde edebilir.

istanbul spa merkezi

istanbul spa merkezi

Varis İçin Spa Yöntemleri İşe Yarıyor Mu?

Damarlar içerisinde dolaşımını sürdüren kan bazı birtakım nedenlerden ötürü kalp kapakçıklarının doğru bir şekilde çalışmamasına neden olabilmektedir. Bunun temel nedenlerinden biri de hareketsizlik ve ilerleyen yaş ile birlikte birtakım yaralar da buna sebep olabilmektedir. Varis genel olarak bacaklarda her ne kadar ortaya çıksa da bazı zamanlar vücudun farklı noktalarında da kendisini gösterebilmektedir.

Bu da kişinin büyük bir rahatsızlık içine girmesine ve hareket etme yeteneğinin büyük bir oranda azalmasına neden olabilmektedir. Aynı zamanda fiziksel olarak vücudun yüzey kısmında da kendisini şişlik olarak ve bunun gibi farklı etkenler ile gösterir. O yüzden mutlaka istanbul spa merkezi olan yerlerden profesyonel bir terapi desteği alınmalıdır.

Varisler İçin Profesyonel Çözüm İstanbul Spa Merkezi Yöntemlerinde

Hayatının büyük bir çoğunluğunu hareketsiz olarak geçiren ve yaşı ilerlemiş kişiler ile birlikte gebelik dönemi geçiren kişilerde de varis büyük bir oranda ortaya çıkabilmektedir. Fakat çok büyük bir şekilde ilerlemiş bir durum yok ise bunun için varis problemleri adına mutlaka bu işi iyi bilen.

Tecrübe sahibi sertifikalı masözlerden farklı masaj yöntemleri almak büyük bir yarar sağlayabilir. Özellikle de kan dolaşımının rahat bir şekilde devam edebilmesi için kasların gevşetilmesi ve aynı zamanda damarların açılmasına da olanak tanıyan farklı istanbul spa merkezi olan yerlerde farklı ovalama yöntemleriyle masaj teknikleri büyük bir fayda sağlamaktadır.

Büyük Bir Rahatlık Sağlayan Ve Varislerden Kurtaran Spa Teknikleri

Günümüzde birçok insanın en büyük problemlerinden biri olarak ön plana çıkan varis sorunları için, kan dolaşımının düzenli bir biçimde dengeye gelmesi için büyük bir öneme sahip olan birbirinden farklı masaj yöntemlerini merter masaj salonu olarak geçen birçok değişik merkezde alabilir ve güven içerisinde varis sorunlarınızdan büyük bir oranda kurtulma şansı elde edebilirsiniz.  Bizleri sosyal medyadan facebook hesabımızda masajgüzelliksalonu olarak da takip edebilirsiniz.