Masaj evet sadece beş harften oluşan bu kelime dünyada o kadar büyük bir öneme sahip ki aslına bakılırsa bugun bunu incelemek istiyoruz. Masaj genel anlamda kişinin bedenine ritmik hareketler ile yapılan onun kan basıncını düzenleyen, kas tutulmalarına iyi gelen, bedenindeki her organı rahatlatan hem de psikolojisini düzelten çok ama çok önemli bir uzak doğu kültürüdür. Büyük bir terapi yöntemidir. Son yıllarda hem dünyada hem de ülkemizde önemi gittikçe anlaşılmaya başlanmıştır.

Hem terapinin hem de terapi salonu kavramının günümüzdeki etkisi giderek büyümektedir. Artık dünya kimyasal ilaçlar tüketmek yerine hörbalist denilen doğal yollara tedavi şekillerini benimsemekte ve desteklemektedir. İnsanlar yıllarca kimyasal tıbbi ilaçlar alarak hem sağlıkları hem psikolojileri hem de maddi güçleri bozulmuştur. Ancak Masaj salonu ve masaj ile gelen sağlık bunların hiçbirine benzememektedir. Doğal yollar ile sadece kişi bedenine yapılan bu minik hareketler sayesinde bizler sağlığımıza çok daha uygun ve kolay şekilde kavuşabiliriz.

masaj

masaj

Masaj Çeşitleri Nelerdir ?

Terapi genel manada birçok kısımdan ve türden oluşan bir uygulamalar bütünüdür. Basit ve sıradan bir işlem değildir. Çok fazla çeşitti vardır. Bunların hepsini uygulamak mümkün değildir. Genel manada özetlersek Klasik terapi , Sultan terapi , Bali masajı, Thai terapi , Ayak terapisi , Medikal terapi , Spor terapisi gibi çok ama çok fazla türe sahiptir.

Klasik terapi : 30 ila 45 dakika süren seanslardan oluşan yağ ile yapılan bir terapi türüdür. Sultan masajı: İki kişi tarafından dört elle yapılan oldukça emekli ve zorlu bir masajdır.

Thai ve Bali terapileri  ise o toplumlara özgü kültürel hareketler ile gerçekleştirilen masajlardır. Sistemleri daha farklı ama benzerdir. Ayak terapisiterapi adından da anlaşıldığı üzere ayaklara yapılan bir terapi türüdür. Medikal ise tıbbi şekilde kas yırtılmaları vb durumlarda yapılan terapi şeklidir. Spor Masajı ise sporcu yaralanmaları, yine kas yırtılmaları, zedelenmeler, sertleşmeler gibi durumlarda yapılan bir tedavi şeklidir.

Birçok çeşitti olan bu terapi şekli ülkemizde de artık değer kazanmaya başlamıştır. Gün geçtikçe önemi artan bu uygulamalar kişilerin en büyük kazançları olararak ortaya çıkmaktadır. Çünkü hiçbir kimyasal olmadan sadece elle ile yapılan bu hizmet beden sağlığı kazanma ve koruma açısından büyük önem taşımaktadır.

masaj

masaj

Masaj Salonları Güvenilir Mi?

Başlıkta gördüğünüz üzere terapi salonları güvenilir mi? Bence bu sorunun cevabı kısmen diyebiliriz. Çünkü merdiven altı kurumsal olmayan kalitesiz hijyen olmayan koşullarda hizmet sunan bu merkezler kişileri sağlığından edecek duruma getirebilirler.

O sebeple her kurum terapi hizmeti almak için direk gitmek oldukça büyük bir hatadır. Alanında uzman tecrübeli temiz medikal belgeye sahip merkezleri tercih etmek çok daha doğru bir davranış biçimi olacaktır. İstanbul terapi  salonu bu kurumların başında gelmektedir.

Terapi Sektöründeki Gelişmeler

Bu sektörü günümüzde özellikle son yıllarda hızla bir ivme kazanmaya başlamıştır. Terapi kelimesi yıllardan beri tam anlamıyla anlaşılmasa da artık yavaş yavaş insanlar üzerindeki olumlu etkisi ile birlikte hak ettiği değeri bulmaya başlamıştır. Bu terapi esas itibariyle bir uzak doğu kültürü olup hörbalist bir terapi ve tedavi şeklidir. Terapi insan sağlığı ve bedeni açısıdan tam anlamıyla uygulandığı vakit çok ama çok önemli bir terapi yöntemidir. Masaj kendi içinde birçok çeşitlere sahiptir.

masaj

masaj

  • Klasik terapi : Bir iki kişi tarafından yapılan ve ortalama seans olarak 30 ila 45  dakika süren bir terapi şeklidir. Sultan masajı: en az iki tarafından yapılan ve yani dört elle gerçekleştirilen kişiye özel bir uygulamadır. Sultan masajı masaj türleri içerisinde en kaliteli ve zorlu olanıdır. Aşırı emek ve fiziksel kuvvet gerektirir.
  • Medikal terapi : Diğer adıyla tibbi masaj spesifik kas zedelenmeleri, kas yırtılmaları ve tutulma gibi durumlarda ortaya çıkan hasarı gidermek adına yapılan bir terapi türüdür.
  • Refleksiyoloji terapi : Diğer adıyla ayak masajı olarak da anılan bu masaj türünden. Terapi özellikle ayaklardan başlar ve ayakların bilek kısımlarına gerçekleştirilir. Bali masajı: Adından da anlaşıldığı üzere bali ülkesine ve onların gelenek ve ananenelerine ait bir masaj türüdür. Öteki masaj türlerine göre çok daha fazla kuvvet uygulanır ve daha serttir. Thai masajı: bu masaj türü de Uzakdoğu felsefesi ışındağında gerçekleştirilen farklı bir masaj anlayışına sahiptir.
masaj

masaj

Terapi Sektörü Büyüyor

Bu Terapi sektörü son yıllarda yukarıda da belirttiğimiz üzere giderek büyümektedir. İnsanlar özellikle beyler artık günün yorgunluğunu terapi salonlarında atmaktadırlar. İş gerginliği, hayatın yorgunluğu derken kişiler bu terapi ile mutluluk bulmaktadırlar.

Ancak bu terapi için en önemli faktörlerinde başında gelen temel madde şudur ki : Terapi uzmanlık ister medikal anlamda uzman bir kadro yapısına sahip profesyonel ekip arkadaşlarına sahip terapi salonlarını tercih etmelisiniz.

Aynı zamanda kişinin sağlığı her şeyden önemlidir. İşte bu sebeple terapi salonunda bir diğer önemli etken de hijyen koşullardır. Siz siz olun asla merdiven altı hijyen olmayan kişiye özel hizmetin olmadığı bir terapi salonuna gitmeyin.

Bizler İstanbul terapi salonu olarak sizlere kaliteli ve güvenilir koşullarda vip odalarda profesyonel ekip arkadaşlarımızla birlikte yılların tecrübesiyle hizmet sunuyoruz. Bizim için değerlisiniz. Eğer siz de kendinize değer veriyorsanız İstanbul terapi salonu sizin için en doğru adres. Bir başka hizmetimiz olan spa ile ilgili bilgi almak için linke tıklayınız. Masaj Türleri hakkında detaylı bilgi almak için linke tıklayınız.