Günümüzde sık kullanılmaya başlayan kelimelerden biri de profesyonel masaj salonu hizmetidir. Masaj kelimesi dilimize birçok kelimenin girdiği latin dil grubuna aittir. İngilizce ’de massage kelimesinden Türk Diline bu şekilde evrilerek çevrilmiştir.  Profesyonel Masaj, genel anlamda bakıldığı vakit bir kişinin başka bir kişiye belirli bir zaman dilimi içerisinde çeşitli sistematik hareketler ile ki genellikle el ile kişinin bedenine yapmış olduğu terapi hizmetine verilen genel isimdir. Bu hizmeti belirli bir düzen eşliğinde veren kurum ve kuruluşlara ise masaj salonu denir. istanbul spa merkezi de bu kurumların en başında gelmektedir ve yılların tecrübesiyle sizlere hizmet sunar.

Türkçedeki “masaj” sözcüğü Arapçadan gelmektedir. Kelime karşılığı dokunmadır. Profesyonel Masaj denilince tanım şu şekildedir: Vücudun tüm katmanlarını rahatlatır şekilde yapılan dokunma hareketlerinin belirli bir zaman süresince ritmik şekilde yapılmasına verilen isimdir.

Masaj genel olarak bakıldığı vakit yüzyıllardan beri devam eden ve hemen hemen her ırkın ve kültürün kendine ait bir parçası olduğu kendi içinde farklı sistematik dinamikler geliştirdiği özel bir terapi şeklidir. Bu terapi ile kişiler sağlıklarına yeniden kavuşur. Mevcut sağlıklarını korurlar. Bazıları genç kalmak bazıları ise yaşlanmayı önlemek amacıyla bu terapiye başvururlar.

Masaj Salonu Kavramı ve Amacı Nedir?

Bedensel ağrıların yanı sıra kast sisteminde gerçekleşen sertleşme nedeniyle ortaya çıkan gerilimi hafifletmek amacıyla tercih edilir.  Spa yöntemleri temelde ağrıları ortadan kaldırma amacıyla uygulanır. Bunun yanı sıra vücutta ödem sebebiyle oluşan şişkinliklerin yok edilmesi için de spa teknikleri uygulanabilir.

Kas gevşemesi için tercih edilen terapi yöntemi aynı zamanda kan dolaşımını da hızlandırdığı için metabolizmanın daha düzenli çalışmasına yardımcı olmaktadır. Spor yapan kişilerin ağır idmanlar sebebiyle kaslarında oluşan problemlerin daha hızlı bir biçimde iyileşmesi amacıyla da sporcu spası tercih edilmektedir.

Spor öncesinde yapılacak olan mesajlarda vücudun daha kolay ısınmasına yardımcı olacağından antrenman esnasında sporcunun vücudunu zorlaması ile oluşabilecek sakatlıklar önlene bilmektedir. Fakat bu uygulama için tercih edilen Profesyonel masaj salonu ya da uygulamayı yapacak olan terapi uzmanının sporcu terapi konusunda tecrübesi bulunmalıdır.

İstanbul Spa Merkezi Masaj Hizmetinin Vücuda Etkileri

Vücut geliştirme ve hastalıkları önlemenin en eski yollarından biri istanbul spa merkezi dir. Kasları rahatlatır, gerginliği azaltır, yaralanmalar ve hastalıklardan kurtulmaya yardımcı olur. Terapi, hastanın sadece fiziksel değil aynı zamanda psiko-duygusal durumunu da geliştiren karmaşık bir etkiye sahiptir. Sonuçta, tüm stresler insan vücuduna herhangi bir neden olmaksızın geçer ve spazmlara ve hatta kas darbelerine neden olur. İlk oturumdan sonra yorgunluk, kötü duygu durum ve depresyon geçer. Bu ancak, yalnızca gerekli mesleki becerilere ve tecrübeye sahip nitelikli bir masöre başvurulduğunda, iyi bir sonuç garanti edilmektedir.

istanbul spa merkezi

istanbul spa merkezi

İşi iyi bilmeyen masöz, kas ve sinir dokusuna zarar vererek onarılmaz zararlara neden olabilir. Birçok kadın, canlılık kazanmak ve sağlıklı olmak, günlük sorunlardan rahatlamak ve unutmak için spa ya gelir. Profesyonel Masaj salonu etkinlikleri yardımı ile kan dolaşımı düzelir, metabolizma restore edilir, ödemler azalır. Kadın spası için çok sayıda terapi çeşidi bulunmaktadır, en popüler terapiler klasik terapi, sırt terapisi yağlı terapi tekniğidir. Ayrıca gevşetici terapi olarak da adlandırılan; kasları olabildiğince rahatlatan, kas gerginliğinin yanı sıra sinirleri de rahatlatan terapi türleri vardır.

Spa’nın Faydaları Nelerdir?

Spa yapıldıktan sonra zihinsel denge düzelir, kaygı ve baş ağrısı geçer. Saunada dinlendirici bir terapi alarak, sıcak bir vücuda ile tamamen rahatlama sağlanabilir. Kadınlar için Profesyonel spa salonu hizmetleri büyük şehirlerin hızlı ritminde, gevşeme ve rahatlama için bir ada bulmak kadar zordur. Hayat stres, depresyon, sinir ile akıp giderken ancak haftanın sadece birkaç saatinde bir Profesyonel spa salonu bulmak ve özgür kalmak bayanların da hakkı olacaktır. İstanbul spa merkezi olarak tüm bayanlara kaliteli spa hizmeti sağlıyoruz.

 

İstanbul Spa Merkezi Masaj Teknikleri Nelerdir?

Eski bir tarihi bulunan spa günümüzde de uygulanan şifacı özelliğinin yanı sıra terapi özelliği de bulunan bir yöntemdir. Doğru teknikler ile doğru terapi yöntemi uygulandığında kişilerde bedensel rahatlamanın yanı sıra psikolojik olarak da gözle görülür düzeyde rahatlama söz konusu olur. Çünkü doğru uygulanan bir terapi tekniği ile insanların mutlu olmasını sağlayan endorfin hormonu salgılanmaya başlar. Terapinin bu yararlı etkisinden faydalanabilmek için tercih edilen profesyonel spa salonu bu alanda deneyimli bir kadro ile çalışması gerekir. Çünkü masajda teorik bilgilerin yanı sıra deneyim bir kat daha önemlidir. Uzman olmayan eller tarafından yapılan spa kişilerde farklı sağlık problemlerini beraberinde getirebilir. Bu nedenle istanbul spa merkezi tercihi önemli bir kriter olmalıdır.

İstanbul Spa Merkezi nde Masajın Kaç Farklı Çeşidi Bulunuyor?

Spa ilk olarak ortaya çıktığında tek bir biçimi ile uygulanıyor olsa da günümüze gelene kadar uzun bir süreçten geçmiştir. Bu içerisinde farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek farklı masaj türleri de ortaya çıkmıştır. Günümüzde bilinen ve dünya genelinde kabul gören yaklaşık 70 civarında farklı terapi çeşidi bulunuyor. Profesyonel spa salonu tercih yaparken masörlerin bu terapi tekniklerinden hangisinde başarılı olduğuna da dikkat etmekte yarar bulmuyor. Bizler istanbul spa olarak buna tam anlamıyla dikkat ediyoruz.

Bu terapiler arasında en çok tercih edilen tür klasik terapi yöntemidir. Klasik terapi yöntemi sırt ve omuz ağrılarını gidermek açısından oldukça başarılı bir uygulamadır. Günümüzde stres altında ve hızlı bir tempoda çalışmakta olan kişiler gerginlik nedeniyle kasların da oluşan ağrılardan kurtulmak için özellikle klasik terapi yöntemini tercih ediyor.

 • Terapatik Masaj

Kadınlar için yapılan bu terapi metabolizmasını geri yükler, enerji dalgalanmaları sağlar, zihinsel aktiviteyi geliştirir, kas tonusunu azaltır, stres etkilerini ortadan kaldırır. Muhtemelen çok az sayıda kadın hayatlarının kolay ve endişesiz olduğunu, günlük iş endişelerinden ve iş yerinde istihdamdan kaynaklanan streslerden olmadığını söyleyebilir. Buna ek olarak, çoğumuz gün içinde pozisyonumuzu değiştirmeden bilgisayarda çalışıyoruz. Kas gerginliği ile birlikte duygusal stresler, küçük pelviste yıpranmalara, kas ve sinirlerin sıkışmasına, sabit stres ve depresyona neden olur. profesoynel masaj salonu uzmanları ile kadınlara terapatik ve sağlık içeren masajlar yapılır. Burada masaj yatakları büyük önem taşır.

 • İsveç Masajı Nedir?

Günümüzde modern spa tekniği olarak bilinen isveç masajı nın en büyük özelliğin tüm vücuda uygulanıyor olmasıdır. Özellikle kaslarında ve eklemlerinde kronik ağrı sebebiyle sıkıntı yaşayan pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bütün vücuda uygulandığı için masaj sonrasında kişilerde büyük bir rahatlık gözlenmektedir. Vücudu gevşeten bu masaj sayesinde masaj yaptıran kişiler de uzun süre kas, boyun ve sırt ağrıları görülmemektedir. Terapiden verim almak için doğru masaj tekniğini tercih etmeniz gerekirken bu doğrultuda sizler için en uygun masajı seçmenizde tercih ettiğiniz istanbul spa merkezi yardımcı olacaktır.

Spa cildin dokusundan hormonlara kadar pek çok noktada insan vücuduna olumlu yönde etkisi bulunuyor. Bunun yanı sıra iç organlara da pozitif yönde etki ettiği bilimsel araştırmalar ile ortaya koyulmuştur. Klasik Masaj ise masaj türleri içinde en başta gelenlerden biridir. Özellikle belli dönemlerde kalın bağırsakta yaşanan gaz problemleri doğru Spa teknikleri uygulanarak ortadan kaldırılmaktadır. Doğru Spa tekniği için ise profesyonel masaj salonu seçimi önem kazanıyor. İstanbul spa merkezi olarak profesyonel masaj salonu verdiği hizmetlerde uzman ekip ile çalışıyor ise aldığınız hizmetten gerekli verimliliği sağlarsınız. Fakat bu kişilerin yeterince uzmanlıkları ve deneyimleri yoksa masaj uygulaması sonrasında yarardan çok vücutta zarara sebep olabilir. Bu nedenle profesyonel masaj salonu tercihi dikkat edilmesi gereken önemli bir konudur.  Spa ile kan dolaşımı hızlandırılacağı gibi kılcal damarlarında rahatlamasına fırsat verilmektedir. Ayrıca yapılan masaj vücutta endorfin salgısını arttıracağı için masaj yaptıran kişilerde psikolojik olarak da rahatlama söz konusu olacaktır. Spa yaptırırken ortamın hijyenik koşullara uygun olduğundan emin olmanız gerekir.

Özel Terapiler Profesyonel Spa Hizmeti

 • Sporcu Masajı Nedir?

Sporcu masajı yapacağı eylem her ne ise futbol ya da koşma gibi o alanları çalıştırmak ve kasları uyarmak için yapılır. Aktivite sonrası toksik maddeleri vücuttan atmak aynı zamanda genişleyen damarların normal halini alması için yapılır. Teknikler aktivite öncesi ve sonrasında değişkenlik gösterir. Vuruş ayarı istenilen etkiye göre değişir. Gerilmiş kas demetini birbirinden ayırmak için masaj salonu içerisinde farklı bir yöntem izlenirken kaslara şekil vermek için çok daha farklı bir yol izlenmektedir. Bu sebeple bu masajlar mutlaka uzmanı tarafından uygulanmalıdır.

 •  Sıcak Taş Masajı Nasıl Yapılıyor?

Lav taşı adı verilen oval taşların ısıtılarak stres ve vücut gerginliklerinin önüne geçmeyi amaçlayarak kasları açan gevşemeye yardımcı bir masaj yöntemidir. Adı yaygın olarak spa şeklinde anılır. Isıtılan taş adedi 54 olup vücudun belirli noktalarına sıralanır ve bu esnada masaj yapılma işlemi de devam eder. Enseye, kürek kemiklerinin üzerine, parmak aralarına, omurga üzerine, avuç içine ve alın üzerine, bele, diz arkasına koyulur. Ayrıca vücutta ağrı olan noktaların üzerine de koyulmaktadır. Taşlar ısılarını kaybedene kadar vücutta bekletilmesi önerilir. Sonrasında aynı taşları soğuk suda bekleterek soğuk uygulama yapmak da mümkündür.

 Spa Salonu Terapi Yaptırmak Ne İşe Yarar?

Spa fiziki ve ruhsal olarak rahatlamanın en kolay yollarından biridir. Profesyonel şekilde yapıldığında vücut en üst düzeyde çalışmaya başlar ve size tam verim kazandırır. Spa deriyi, iç sinirleri, damarları, iç organları ve bunların tümüyle birlikte beyni rahatlatan bir seanstır. Aslında her vücudun belli aralıklarla masaja ihtiyacı vardır. spa’nıninsan psikolojisine olumlu etkilerinin üst düzeyde olduğu da uzmanlarca belirtilmiştir. Spa yapılan bölgeye yoğun bir şekilde kan akışı gerçekleşir. Kan akışı gerçekleştiğindeyse oksijen açığa çıkar. Dolayısıyla dokular kan ve oksijenle buluştuğundan rahatlama meydana gelir. Bu rahatlama istanbul spa merkezi kontrolünde sizleri sağlığını koruyacak ölçüde gerçekleştirilir.

 

masaj salonu

masaj salonu

Kimler Kendine Spa Yaptırır?

Spa yı herkes yaptırır ancak sıklıkla yaptırması gereken bazı meslek grupları vardır.  Spa yı en başta sporcular olmak üzere yoğun iş temposundaki iş insanları, sanatçılar ve siyasi liderler yaptırır. Ancak her insanın spa ya ihtiyacı vardır. Vücut ne kadar masaj görürse o kadar canlı ve sağlıklı kalır, yoğun tempoyu kaldırabilecek gücü kendinde bulur. Bu yüzden profesyonel sporcular her bölgelerine ayrı seanslarla masaj yaptırırlar.

Bu yüzden yoğun bir şekilde spor yapabilmektedirler. Her gün Spa yaptıran yoğun tempodaki insanların yanı sıra sıradan bir insanın bile vücudundaki pis elektriği, yorgunluğu ve stresi attırması için en kötü ihtimalle ayda bir kere masaj yaptırması gerekmektedir. Özellikle boyun bölgesine yapılan masajlar vücuttaki stresi ortadan kaldırmaya yarar. İstanbul spa merkezi olarak sizlere profesyonel olarak terapi hizmetini sunuyoruz.

 

İstanbul Spa Merkezi Hastalara Yapılan Özel Terapi

Spa hizmeti tıbbi olarak da bir iyileştirme yöntemidir. Uzun yıllar önce tıp literatüründe yerini almıştır. Spa uygulaması sağlıklı bir vücudun yanı sıra ameliyattan çıkmış, uzun süre hareketsiz kalmış, uzun süre hastanede vakit geçirmiş insanlara da öncelikli olarak uygulanmaktadır. Tıp literatürüne girmiş olan masajın etkisi bu anlamda da çok büyüktür. Hatta felçli hastalara bile periyodik aralıklarla masaj yapılmaktadır.

 

Türkiye’de Spa Hizmeti ve Profesyonel Masaj Salonu Kavramı

Türkiye’de de spa nın yeri büyüktür. Ancak çok fazla profesyonel masaj salonu bulunduğundan ötürü profesyonel masaj ile amatör ve hatta yanlış masaj yöntemleri de maalesef bulunmaktadır. Yanlış bilgilerle yapılan ya da tamamen bilgisizce yapılan masajlar insan vücudunda kalıcı olumsuzluklara sebep olabilmektedir. Özellikle boyun ve bel bölgesindeki önemli noktalara yapılan hatalı bir hareket çok büyük hasarlar meydana getirebilir. Kalp bölgesinde de bu durum söz konusudur. Bu bölgeye yanlış dokunuşlar yapılırsa eğer kalbin durması bile söz konusudur. Bu yüzden masaj salonuna gittiğinizde öncelikle masajı kimin yapacağını öğrenmeli, sertifikasının olup olmadığını incelemelisiniz. Eğer şüpheye düştüğünüz bir profesyonel masaj salonu hizmeti olursa bunu bağlı bulunduğunuz bölgenin muhtarına sorabilir ya da maliye bakanlığını direkt olarak arayarak ruhsatının olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

Masaj Yapılırken Vücutta Ne Gibi Aktiviteler Olur?

Spa esnasında vücutta yoğun bir tempo oluşmaktadır. Birçok şey aynı anda cereyan eder. Masaj yapılan bölgede ilk olarak sıcaklık artar. Kan akışı hızlanır. Hormonlar salgılanmaya başlar. Kasılan kaslar açılır. Damarlar açılır. Oksijen salınımı başlar. Kirli kan kalbe daha hızlı ulaşır. Beyin kötü düşüncelerden uzaklaşır. Mutluluk hormonu salgılar. Vücut doğal morfin açığa çıkarır. Uyku moduna geçilir. Uzun masajlarda vücut uykuya dalar ve hoş rüyalar görür. İstanbul masaj salonu sizlere bu rüyaları tam olarak yaşatıyor.

profesyonel masaj salonu

profesyonel masaj salonu

Ne Tür Masaj Çeşitleri Vardır, Hangileri Uygulanmaktadır?

Doğu ve Batı’ya özgü birbirinden farklı pek çok masaj çeşidi vardır. Klasik masaj bunların başında gelir. Klasik masaj yorgunluğu atar. Tedavi eder ve spora hazırlar. Genel olarak günlük ya da haftalık olarak uygulanır. Klasik masajdan sonra tıbbi masaj gelmektedir. Tamamen tedavi amacıyla yalnızca profesyonel tıp uzmanları tarafından ince detaylar düşünülerek yapılır. Herhangi bir masör ya da masöz tarafından yapılamamaktadır. Bu ana başlıklar altında yerel bölgelere özgü çok fazla spa çeşidi bulunmaktadır. Bu masajlar bazen kullanılan yağa ve doğal taşlara göre de isimlendirilmektedir. Öte yandan aynı masajlar bölge bölge isim değişikliği yaşamaktadır bu sebeple bizler istanbul spa merkezi olarak bunları tek tek sizler için sınıflandırdık.

Hangi Durumlarda Terapi Yaptırmak Vücuda Zarar Verir?

Masaj çok faydalı bir şey olmakla birlikte yeri ve zamanı vardır. Masaj her an yapılamaz. Bazı durumlarda masaj yararlı değil zararlı olur. Örneğin uyanır uyanmaz masaj yaptırmak zararlıdır. Vücut birkaç adım yürümeli, kollar ve ayaklar açılmalıdır. Daha sonra masaj yapılmalıdır. Bir diğer sakıncalı durumsa yemek sonrası. Yemek yedikten hemen sonra masaj yaptırmak da sakıncalıdır. Kusmaya, yanmaya istem dışı çıkarıma yol açabilir. Eğer devamlı uygulanırsa beyin ve mide rahatsızlıklarına yol açabilmekte, kalp krizi riskini de artırabilmektedir.

Terapi Esnasında Uygulanan Bazı Ana Teknik Hareketler
 •  Okşama tekniği: Terapi yapılan bölgeye hafif olarak uygulanan dokunuşa verilen addır. Genel olarak masajın ilk dakikaların ilk hareket olarak uygulanır. Parmaklar vasıtasıyla bölgeye adeta bir merhaba denir. Terapi yapılacak bölgeye okşama hareketi atlanarak başlanırsa istenilen performans sergilenemeyebilir. Vücudumuz hassas olduğundan küçük hareketlerle başlamak gereklidir. Nasıl bir maça çıkmadan önce ısınma hareketleri yapılıyorsa masajın ısınma hareketi de okşamadır. Bölge okşama hareketiyle ısınır ve ovalama hareketi öncesi hazırlanır.
 • Ovalama tekniği: Bir masajın ikinci hareketi de ovalamadır. Isınan deri ovalanarak kan akışı sağlanır. Sinirler ve damarlar rahatlık kazanır. Böylece daha sert hareketlere zemin hazırlanmış olur. Ovalama hareketi genel olarak avuç içi kullanılarak yapılır. Bu hareket yapılırken kalp ve boğaz bölgesinden kaçınılır. Genel olarak masaj sırt bölgesinde başladığından sırt bölgesine uygulanır.
 •  Sıkıştırma tekniği: Sıkıştırma hareketi masaj literatüründe çimdikleme olarak da geçer. Genelde sert bölgelere uygulanır ve etin yumuşaması için yapılır. Yapıldığı bölgeye dikkat etmek gerekir.
 •  Germe tekniği: Germe hareketi kol ve bacaklara yapılır. Sıkışan kemikleri rahatlatır. Kemikleri arasındaki gazı alır ve daha rahat hareket etme imkanı sunar. Eklem yerlerini rahatlatır. Çok fazla kuvvet uygulanmadan yapılır.
 • Çember çizerek okşama tekniği: Bu harekete ovalama da denmektedir. Daire çizecek şekilde bölge ovalanır.
Yan Hareketlerden Bazıları
 • Parmakla sıkma tekniği: Parmakla seri bir şekilde sırasıyla bölge sıkılır ve kan dolaşımı hızlandırılır. Damarlara yüksek bazda oksijen sağlanır. Bu hareketle birlikte hormonlar salgılanır. Mutluluk hormonu salgılayan vücut kendini iyi hisseder.
 • Darbe tekniği: Sert bir şekilde yumrukla ya da bileğin içiyle bölgeye vurulur.
 • Seri şekilde vurma tekniği: Seri şekilde yapılan darbeleme hareketidir. Masajın 20. dakikasından sonra yapılır.
 • Hafifçe seri şekilde vurma tekniği: Hafif darbelerden oluşur.
 • Çekme tekniği: Germe hareketinin daha sert halidir.
 •  İttirme tekniği: Özellikle sırt bölgesine uygulanır.
 • Titretme tekniği: Kalça bölgesine uygulanır.
 • Dalgalandırma tekniği: Kalça, göbek ve göğüs bölgesine uygulanır. Yağların kalıcı olmamalarını sağlar.
masaj salonu

masaj salonu

Türkiye’de Bulunan Sertifikalı Masaj Salonlarının Özellikleri

Türkiye’deki terapi salonlarında genel olarak klasik terapi uygulanmaktadır. Terapi salonlarında abonelik sistemi uygulanmakla birlikte bir seferliğine veya periyodik düzenin dışında masaj yaptırmanız da mümkündür.

Çoğu profesyonel masaj salonu Türk hamamı ve spa da içerir. Bazı terapi salonları uzak doğulu masörler ve masözler çalışmaktadır. Bu uzmanlar çeşitli taşlar ve özel yağlar kullanarak masaj keyfini ve faydasını daha da arttırmaktadır. Türkiye’de bulunan bazı terapi salonlarında keseleme işlemi de uygulanmaktadır.

Masaj Yaptırmak İçin Neler Yapmak Gerekir?

Spa yaptırmak için şu adımları izlemelisiniz: Profesyonel Masaj salonu ile iletişime geçerek arayarak veya internetten rezervasyon yaptırarak kendinize uygun saati seçebilirsiniz. terapi ye girmeden önce vücudunuzun temiz olması gerekmektedir.

Bunun yanında terapi uzmanının işini kolaylaştırmak için vücut tüylerinizi almanızda da fayda vardır. Masaj salonuna gitmeden 1 saat önce yemek yememiş olmaya özen göstermelisiniz. Masajdan en az 1 buçuk saat önce yemek yemelisiniz. Bunlar dışında bir şey yapmanıza gerek yoktur.  İstanbul Spa Merkezi olarak sizlere tüm online koşulları sağılıyoruz.

 

Masaja Dair Genel Aklımıza Takılan Sorular

 

Masaj Salonu Tam Olarak Nasıl Olmalıdır?

Her masaj salonuna girip masaj yaptırmak akıllıca bir hareket değildir. Profesyonel masaj salonu öncelikle temiz olmalıdır. Masaj salonlarına günde çok fazla insan girdiğinden ve çıplak olarak salonda bulunduğundan her gün düzenli olarak temizlenmelidir. Bu yüzden seçeceğiniz profesyonel masaj salonu öncelikle temizliğini gözlemlemeniz gerekmektedir. İkincil olarak havluların ve duş alınan alanların yeni ve temiz olması gerekmektedir.  İstanbul Spa Merkezi olarak tam anlamıyla hijyen ve elit koşullarda sizlere hizmet sunuyoruz.

Daha sonra masajda tam randıman alınabilmesi için gürültüsüz, mümkünse hafif müzikli bir alan olması gerekmektedir. Işıkların loş olması, kullanılan yağların orijinal olması gözlemlenmektedir. Eğer vücudunuzun herhangi maddeye alerjik reaksiyonu varsa masaj salonu ile irtibata geçtiğinizde kullanılan yağları sormanızda fayda bulunmaktadır. Öte yandan profesyonel  masaj salonu güvenli mi değil mi araştırması yapmak da önemlidir. Bu yüzden daha önce duyduğunuz ya da bir otele bağlı olan masaj salonlarını tercih etmenizde fayda vardır. Masaj salonu güvenliği ile ilgili yapacağınız bir başka eleme yöntemi de vergi levhasının ve sertifikasının bulunup bulunmadığıdır.

Spa Öncesi Ne Yapmak İyi Gelir?

Spa öncesi ve sonrası da önemlidir. İstanbul Spa Merkezi olarak belirtmek isteriz ki terapi yaptırmadan önce vücudu hazırlayıcı belli başlı yöntemler vardır. Bunlardan biri saunadır. Sauna vücudun ter yollarını açarak bir ön rahatlama sağlar. Bunun yanında köpük banyosu da vücudu masaja hazırlayan etkenlerin başında gelmektedir.

Spa Eldivenle Mi Yapılır Yoksa Çıplak Elle Mi?

Bazı ince detayları da önemsemek gerekir. Terapi yaptırırken masörün veya masözün vücudunuza değmemesini istiyorsanız eldiven takmasını isteyebilirsiniz. Ancak eldivensiz yani çıplak elle yapılan masajlardan daha üstün randıman alınmaktadır. Bunun yanında spa yapan kişinin elinde yüzük, bileklik gibi takılar bulunmamalı, tırnakları kesilmiş olmalıdır.

Kaliteli Profesyonel Masaj Salonu Hangi Özellikleri Taşımalıdır?

Profesyonel masaj salonlarının dikkat ettiği bazı kurallar vardır. Bunlar müşteri memnuniyeti sağlar. Siz de profesyonel masaj salonu seçerken bunlara dikkat edebilirsiniz: Kaliteli bir masaj salonu en az 10 masöz – masör çalıştırmalıdır. Sizi randevu aldığınız saatte hazır beklemeli, bekletmemelidir. Profesyonel Masaj salonu ve spa nın yapıldığı alan tertemiz olmalıdır. Gürültülü müzikler çalmamalıdır. Terapi yapan kişi temiz ve malzemeleri tam olmalıdır. Terapi yapılan alanda hiçbir şekilde kamera bulunmamalıdır istanbul spa merkezi  olarak bizleri önceliği sizlersinizdir. Bu sebeple tüm şartları en iy şekilde sağlıyoruz.

profesyonel masaj salonu

profesyonel masaj salonu

Spa Pahalı Bir İşlem Midir?

Genel kanının aksine spa hizmeti pahalı bir aktivite sayılmaz. Spa uygulaması yapılan masaja göre ve profesyonel masaj salonu bazlı olarak değişmektedir. Spa sade vatandaşların da ayda bir kere kolaylıkla yaptırabileceği kadar makul ücretli bir aktivitedir. Yapılan spa hizmetinin derinliğine göre alınan ücretler de değişmektedir. Ancak bir istanbul spa merkezi gibi masaj salonuna aboneliği yaptırırsanız daha ucuza masaj yaptırmanız mümkündür.

Şişman İnsanlar da Masaj Yaptırabilir Mi?

Herhangi bir profesyonel masaj salonu her kilodan insana açıktır. Şişman kadınlar ve erkekler de masaj yaptırabilir. Hatta kilolu bireylerin daha sık terapi yaptırması gerekmektedir. Çünkü yağlı vücutlar daha fazla hareketsiz kaldıklarından kiloluluk durumunun artması mümkündür.

Yaşlı İnsanlar da Masaj Yaptırabilir Mi?

Profesyonel masaj salonu her kilodan olduğu gibi her yaştan insanlara açıktır. Genç yaşlı herkesin masaja ihtiyacı vardır. Bu yüzden alanında uzman masaj profesyonelleri yaşlı bireylere de ekstra dikkat göstererek masaj yapabilmektedir.

Dünyanın En Ünlü Masajı Hangisidir?

Dünyanın en iyi masajcıları Taylandlıdır. Thai masajı da en sık uygulanan ve tercih edilen masajlar arasında gelmektedir. Özel bir ortam gerektirmektedir. Türkiye’de de Thai masajı uygulanmaktadır.

Ortalama Bir Spa  Ne Kadar Sürer?

Klasik bir terapi ortalama yarım saat sürmektedir. Özel masaj ise 1 saat sürer. Ayrıntılı bir masaj 2 saat kadar sürmektedir.

Spa Vücutta kalıcı Bir Bağımlılık Yapar Mı?

Spa zaten her vücudun ihtiyacı olduğundan ayda 1 kere muhakkak yapılmalıdır. Bunun yanında vücut masaja bağımlı olmaz ama ne kadar masaj yapılırsa o kadar canlı kalır.

Spa Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Spa sonrası kısa bir uyku ( 15 dakika ) iyi gider. Bundan sonra ılık bir duş vücudu rahatlatır. Yarım saat sonra yemek yenebilir. Bunun haricinde yapılması veya yapılmaması gereken bir durum söz konusu değildir.

masaj salonu

masaj salonu

Yüz Masajının Bünyeye Olan Faydaları

Yüz masajı her masaj uzmanının bilmediği ince detaylar içerir. Faydaları saymakla bitmez. Yarım saatlik bir yüz masajı baş ağrısını ilaçsız ve uykusuz giderme özelliği taşır. Ayrıca yüz masajı kırışıklıkları geciktirir, düzenli uygulandığında daha genç bir görünüm sağlar

. Bunun yanı sıra sivilceleri yok eder ve yüzdeki kızarıklıkları giderir, gözaltı morluklarını yok eder. Ayrıca yüz masajı düzenli aralıklarla ve uzman kişi tarafından yapıldığında yanak ve gıdı bölgesindeki istenmeyen kiloları da ortadan kaldırma özelliğine sahiptir.

Yasal Olmayan Masaj Salonları Hangileridir?

Türkiye’de profesyonel masaj salonu açmak yasaldır ancak bunun bazı prosedürleri vardır. Profesyonel Masaj salonu kolay olarak açılan bir işletme türü değildir. Sertifikasız ve izinsiz profesyonel masaj salonu açmak ve çalıştırmak yasalara aykırıdır. Bunun yanı sıra sertifikalı masaj salonunda uzman olmayan amatör masöz ve veya masör çalıştırmak da yasal değildir. Bu tip işletmeler çok uzun ömürlü olmamaktadır.

Spa Taşları Ne İşe Yarar?

Bazı spa tiplerinde doğal taşlardan yararlanılmaktadır. Bu taşlar orijinal olduğu takdirde vücudun pis enerjisini almada birebirdir. Vücuttaki radyasyonu emme özelliği bulunan bu taşlar spa nın verdiği faydaları daha da üstün kılar. Bu taşları spa esnasında sırt ve boyun bölgesine koyan terapi uzmanları spa bitimine kadar o bölgede tutarak tüm kötü enerjinin emilmesini sağlar. Bu taşlar doğada ender bulunduğundan taklitleri çıkmıştır. Taklit taşların aynı etkiyi uyandırmadığı ortadadır. istanbul spa merkezi bünyesinde uzakdoğudan gelen bu orjinal tşlar ile hizmet sunuyoruz.

Spa Hangi Saatlerde Yapılırsa Daha Uygun Olur?

Spa nın hangi saatler arasında yapıldığının çok önemi yoktur. Ne zaman kendinizi dinç hissetmek isterseniz o zaman yaptırabilirsiniz. Ancak bunların ötesinde bazı insanların kendilerini yorgun hissettikleri belli saatler vardır. Eğer vücudunuzun doğal olarak yorgun olduğu bir saat varsa masaj yaptırmak için bu saati belirlemeniz sizin için daha uygun olacaktır.

Sadece Erkeklere ya da Kadınlara Özgü Salonlar

Her salon unisex değildir. Bazı masaj salonları yalnızca erkeklere ya da yalnızca kadınlara hizmet vermektedir. Dilerseniz bu salonları da tercih edebilirsiniz. Bizler istanbul spa merkezi olarak hem bayanlara hem de baylara hizmet sunuyoruz.

Spa Salonlarında Neden Mum Yakılır?

Bunun özel bir anlamı olmamakla birlikte loş bir ortam yaratmak ve vücudu sakinliğe itmek için sıklıkla uygulanır. Amaç vücudun tamamen kendini salmasını sağlamak ve kendini dış dünyaya kapatmaktır. Ayrıca mumlar kötü havayı emmede birebirdir. Bu da spa yapılan bir vücuda iyi gelmektedir.