Kalıcı Makyaj

Kalıcı makyaj son dönemlerin en popüler uygulamalarından bir tanesidir. İstenilen her alana uygulanabilen bu yöntem ile her gün makyaj yapma derdi ortadan kalkmaktadır. Bu yönü ile kadınlar tarafında yoğun talep görmektedir. Kalıcı makyaj uygulaması anestezi kremleri ile yapıldığından herhangi bir acı oluşumu söz konusu değildir.

İşlemin başarısı kullanılan malzemelerin kalitesine bağlıdır. Bu tarz uygulamaları İstanbul’daki istanbul güzellik salonu için oldukça pratik ve kolay olmaktadır. Burada kullanılan malzemeler kişilere en kaliteli kalıcı makyaj uygulamasını sunmaktadır.

Kalıcı Makyaj Analizi

Kalıcı Makyaj Uygulama Alanları

Kalıcı makyaj uygulaması istenilen bölgeye uygulanabilen ve makyaj yapma derdini ortadan kaldıran önemli uygulamalardan bir tanesidir. Genellikle kaş, dudak ve göz bölgesine uygulanan kalıcı makyajlar uzun süre kullanılabilmektedir. Kaş bölgesine uygulanan kalıcı makyajda doğal bir görünüm elde edilmesi son derece önemlidir. Bu uygulama kaş konusunda sıkıntı yaşayanlar ve dökülmesi olanlar tarafından tercih edilmektedir.

Göz üzerine uygulanan eyeliner uygulaması ise sürekli eyeliner sürme ve eşitleme derdini ortadan kaldıran popüler kalıcı makyaj uygulamalarında bir olmaktadır. Eyeliner uygulaması sonrası gözde şişmeler ve kızarıklıklar oluşabilmektedir. Tüm bu yan etkiler kısa süre sonra yok olacaktır. Dudaklara uygulanan kalıcı makyajda ise dudak rengi 1-2 ton koyultulmaktadır. Tüm bu kalıcı makyaj uygulamaları istanbul güzellik salonu içerisinde yaptırılabilmektedir.

Kalıcı Makyajın Yan Etkisi Var Mıdır?

Kalıcı makyajın yan etkileri kişiye bağlı olarak değişmektedir. Kişide herhangi bir alerji bulunmuyor ise yan etki görülme ihtimali tok denecek kadar az olacaktır. İşlem sırasında kullanılan malzemelerin ve boyanın kalitesi de yan etki oluşumuna etki eden faktörler arasındadır.

İstanbul’da bulunan istanbul güzellik salonu seçenekleri kalıcı makyaj konusunda oldukça önemli işler yapmaktadır. Bu tarz güzellik merkezlerinde kullanılan boyalar güvenilir ve kaliteli olduğunda herhangi bir yan etki oluşmamaktadır.

Kalıcı Makyaj Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu uygulama sonrası dikkatli olunması gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlardan ilki işlem sonrası güneşe çıkılmaması gerektiğidir. 1 hafta kadar güneşe çıkılmaması kalıcı makyajın kalitesi ve görünümü açısından oldukça önemli olmaktadır. Güneş dışında sauna ya da buhar odası gibi sıcak ve terletecek ortamlardan uzak durulması gerekmektedir. Kalıcı makyajın yapıldığı bölge uzmanın önerdiği bir krem ile sürekli nemlendirilmelidir.

İlk 1 hafta sürecinde ekstra bir makyaj uygulaması yapılmaması gerekmektedir. Bu tarz kimyasal makyaj malzemeleri hassasiyetin artmasına neden olacaktır. Bu ve bunun gibi daha birçok öneri istanbul güzellik salonu içerisinde uygulama sonrası verilmektedir. Bu önerilerin dikkate alınması makyajın kalıcılığını ve performansını artıracaktır.

kalici-makyaj-teknikleri-1

Güzellik Salonlarında Sunulan Hizmetler

Estetik uygulamalarında her geçen gün hızla artan güzellik salonları hanımların sık olarak gittiği yerlerdir. Epilasyon, cilt bakımı, dermapen, kalıcı makyaj gibi daha pek çok hizmet verilmektedir. istanbul güzellik salonu son derece modern ve gelişmiş cihazlar ve deneyimli estetik uzmanları yer almaktadır.

Güler yüzlü ve işini gerçekten yapan uzmanlar eşliğinde hizmet verilmeye devam etmektedir. Kalıcı çözümler ve başarılı tedavilerle sağlıklı bir cilde ve görünüme sizde sahip olabilirsiniz. Kadınların en çok tercih ettiği lazer epilasyon uygulamaları güzellik hizmeti konusunda uygun fiyatlar ve yapılan kampanyalarla daha çok önem kazanmaktadır. Hanımların bakımlı ve güzel görünme isteği her zaman olduğundan istanbul güzellik salonu farkı ve kalitesine başvurmaktadır. Bir diğer hizmetimiz olan zayıflama için linke tıklayınız. https://www.masajsalonu.info.tr/hizmetlerimiz/zayiflama/