Botox

Botox son yılların en gözde estetik operasyonlarından bir tanesidir. Özellikle yaş almış kadınlar tarafından tercih edilen bu uygulama erkekler tarafından da talep görmektedir. Yüz gerdirme acısız ve pratik bir işlemdir. İşlem sırasında kullanılan iğneler birçok kişinin gözünü korkutsa da acı hissetme gibi bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu sebeple bu konuda endişe edilmemeli ve Yüz gerdirme kararı alınmış ise harekete geçilmelidir.

Bu işlem konusunda kaliteli bir yer ile çalışılması son derece önemlidir. Enjeksiyon sırasında farklı maddelerin enjekte edilmesi geri dönülemez sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Bakırköy güzellik salonu konusunda oldukça gelişmiş yerlerden bir tanesidir. Bu sebeple burada operasyon geçiren kadınların sayısı oldukça fazladır. Bakırköy güzellik salonu, sadece Yüz gerdirme değil epilasyon ya da cilt bakımı gibi farklı hizmetlerde verilmektedir. Güzellik salonunda bulunan sertifikalar karar verme konusunda etkili olmalıdır. https://www.masajsalonu.info.tr/hizmetlerimiz/dermapen/

botox-uygulamasi

Detaylı Bilgi

Botox Nasıl Yapılır ?

Yüz gerdirme uygulaması için ilk olarak gerekli muayene olunmalı ve hangi bölgelere uygulama yapılacağı belirlenmelidir. Daha sonra operasyonun yapılacağı bölge anestezi etkili bir krem ile uyuşturulmalıdır. Botox’un enjekte edileceği bölgeler bir kalem yardımı ile işaretlenmeli ve o bölgelere iğne enjeksiyonu yapılmalıdır.

Yüz gerdirme işlemi sonrası şişlik oluşması son derece normaldir. Şişlikler kısa süre sonra yok olacaktır. Botox etkisini birkaç gün sonra gösterecektir. Botox yenilenmesi gereken bir operasyondur. 3 ile 6 ay sonrasında vücuda karışarak etkisini kaybedecektir. Bu sebeple tekrarlanması gerekmektedir.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Botox’un yan etki oluşturma ihtimali oldukça düşüktür. Kaliteli bir merkezde yaptırılan Yüz gerdirme işleminde hiçbir sorun çıkmamaktadır. Bakırköy güzellik salonu içerisinde uygulanabilen botox işlemi sonrasında oluşabilecek tek yan etki kızarıklık ve şişliktir. Bu etkilerde operasyondan bir süre sonra azalarak yok olacaktır.

Hangi Hastalıklarda Botox Yapılmaldır?

Botox sadece kırışıklara bağlı olarak değil çeşitli hastalıklar sebebiyle de yaptırılabilmektedir. Bu hastalıklardan ilki Distoni’dir. Distoni yüz kaslarında oluşan bozulmalardır. Orta yaşlı kadınlarda görülen bu hastalık Yüz gerdirme ile büyük oranda düzeltilmektedir. Botox gerektiren bir başka hastalık ise spazmlardır. Bu spazmlarda yüz kasları ile bağlantılı olarak oluşan rahatsızlıklardandır. Sürekli kasılan yüz kasları kişiye zor anlar yaşatabilmektedir.

Bu rahatsızlıkta Yüz gerdirme sayesinde çözüme kavuşturulabilen hastalıklardan bir tanesidir. Pek bilinmeyen ve Yüz gerdirme sayesinde tedavi edilebilen hastalıklardan biride migrendir. Bakırköy güzellik salonu içerisinde uygulanabilen Yüz gerdirme işlemi tüm baş ağrılarını yok ederek migreni azaltacaktır. bir diğer hizmetimiz olan dermapen için tıklayınız.