Avcılar Masaj Salonu Profesyonel Spanın Adresi

Günümüzün popüler olan hizmetlerden birini avcılar masaj salonu olarak terapiyi bugün anlatacağız. Yunanca yoğurma anlamına gelen spa,  tarihin eski dönemlerinde çoğu uygarlık tarafından zihinsel ve ruhsal yorgunlukların giderilmesinde kullanılan teknik bir tedavi uygulamasıdır. Bizler yani avcılar spa salonu bazı hastalıkların tedavisinde, kadınsal hastalıklarda, bebeklerdeki huzursuzların giderilmesinde, kas ve eklem problemi olan kişilerde, metabolik rahatsızlıklar ile sindirim sistemi ile ilgili sorun yaşayanlarda rahatlıkla uygulanabilen ve verim alınabilen terapi uygulamaları, dünya genelinde kabul gören ve uygulanan tıp teknikleri olarak kabul edilmiştir.

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan terapi vücudun belirli bölgelerinde ağrıları gidermek, ödemleri azaltmak, oluşan şişlikleri ortadan kaldırmak, kas dokusundaki problemleri düzeltmek, sinir sistemini gevşetmek için çeşitli tekniklerin uygulanmasıdır. Son derece kompleks olan terapi uygulamalarında masörün tecrübesi ve bilgi birikimi oldukça önemlidir. Kaliteli bir şekilde terapinin yapılabilmesi için vücuttaki sinir noktalarının çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

İhtiyaçlarında klasik çözümlerle beraber modern yöntemler avcılar masaj salonu nun da devreye girmektedir. Özellikle ızakdoğu kökenli olarak vücuttaki etki noktalarının tespit edilmesi ve bu noktalara çeşitli spa tekniklerinin uygulanması son dönemin en popüler çözümleridir.

avcılar massage

avcılar massage

Özel Taş Terapisi ve İsveç Yöntemi Nedir? 

Spa, uygulama anında kesintisiz yapılan ritmik el hareketleri sayesinde vücutta rahatlama sağlayarak gerginlikleri ortadan kaldırır. Avcılar spa salonu fiziksel olarak da, lenf sistemler ile endokrin sistemleri, sinir ve dolaşım sistemleri, solunum ve sindirim sistemleri ile bağışıklık sistemleri üzerinde olumlu etki sağlamaktadır. Bunların yanında, stres hormonlarını azalttığı, depresyonu yatıştırdığı, özellikle bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etki sağlayarak yeni hastalıkların oluşmasını minimum seviyeye düşürdüğü, tüm vücut ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak da kanıtlanmıştır.

Çok çeşitli şekillerde uygulanabilen teknik yöntemleri bulunan terapi, lenf drenaj terapisinden  klasik terapiye, bağ dokusu terapisi tekniklerinden şiatsuyo tekniğine, isveç terapisine, özel taş terapisine kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sayılan bu tekniklerin her biri, uygulanış ve yapılış şekli olarak farklılık arz etmektedir. Terapi süreç olarak ikiye ayrılır. Birinci yarısında dinlendirici spa yapılarak vücudun toksinlerden arınması ve dinginlik kazanması amaçlanır. İkinci yarısında ise canlandırıcı teknikler kullanılarak hasarlı bölgelerin hızla eski haline kavuşması amaçlanır.

Terapi tekniklerinde avcılar masaj salonu olarak sadece vücudun değil, zihnin de rahatlamaya ihtiyacı olduğu düşünülerek, terapinin zihin üzerinde de işlev gördüğü ve yarar sağladığı açıktır. Zihnin gevşetilmesi, arındırılması ve rahatlatılması adına yapılan tekniklerde mevcuttur. Avcılar spa salonu özellikle hastalık oluşturan mikroplar ile virüslere karşı direnç sağlayan antikorların üretimini artırarak bağışık sistemine kuvvet katmaktadır.

Terapi Salonu Teknikleri Nelerdir?

Spanın etkili olabilmesi için öncelikli olarak terapi yaptırmak isteyen bireyin talebi dikkate alınmalıdır. Dinlenme, sportif aktivite, iyileşme süreci, rahatlama, cilt hastalıkları, eklem rahatsızlıkları ve daha pek çok sebeple spa talebi olabilmektedir. Avcılar masaj salonu olarak bu pek çok sebebi sizler için araştırdık.

Bu gibi durumlarda avcılar spa salonu talebinde farklı terapi teknikleri devreye girebilmektedir. En sık uygulanan yöntem deri üzerinden ovalama metodudur. Burada masörün farklı basınç değerleri ile deriye ve alt dokuya öfloraj dediğimiz tekniği uygulaması gerekmektedir. Bu şekilde özellikle cilt ve alt kısımda yer alan kaslarda istenen fayda sağlanmaktadır.

Son derece hassas olan tekniklerden birisi de karıştırma tekniğidir. Karıştırma tekniği cildi sıkılaştırma için oldukça uygundur. Büyük bir maharet isteyen karıştırma tekniği uygulandığında cilt dokusu istenen diri konuma getirebilmektedir.

Terapi teknikleri içerisinde özellikle Uzakdoğu kaynaklı olarak ön plana çıkmakta olan darbeleme tekniği pek çok alternatif uygulamayı da bünyesinde barındırmaktadır. Vücuttaki hasarlı veya problemli olan bölümlere çeşitli şekillerde ve sertliklerde darbe vurarak düzeltme ve onarma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sizlere avcılar spa merkezi olarak darbeleme tekniğini de sunuyoruz.

  • Tedavi Çeşitleri ve Uygulama Alanları

En sık karşılaştığımız tedavi çeşidi olan klasik terapi daha çok kan dolaşımını hızlandırmak, kaslardaki gerginliği gidermek için kullanılmaktadır.

  • Avcılar spa salonu arayanlar için tedavi tekniklerinde yer alan derin doku terapisi özellikle kronikleşmiş olan ağrılarda ve eklem rahatsızlıklarında devreye girebilmektedir. Kas dokudaki yırtılmalarda ve tedavi süreçlerinde de derin doku spası etkili olmaktadır.
  •  Manuel lenf drenajı uzmanlık gerektiren tedavi yöntemi olmak ile birlikte lenf yollarının açılıp ödemden arındırılmasını sağlayan büyük bir tecrübe isteyen terapi türüdür. Thai spası yine Uzakdoğu kökenli olarak gelişip tüm dünyada uygulanmakta olan bir yöntemdir.
avcılar spa center

avcılar spa center

  •  Özellikle kaslardaki ve eklem dokularındaki gerginliğin giderilebilmesi için devreye girmekte olan ve germe hareketleri ile kendini gösteren bir spası yöntemidir. Refleksoloji hem bir tedavi yöntemi hem de tedaviye yardımcı olan tamamlayıcı bir terapi uygulamasıdır.
  • El ve ayak bölgelerindeki refleks kayıplarında devreye girmekte olan refleksoloji vücudun bağışıklık sistemini de destekleyici bir özellik taşımaktadır. Esansiyel yağların devreye girmekte olduğu aromaterapi spası özellikle yorgunluk, stres ve travmatik durumlarla karşılaşmış olan bireylerde etkili olmaktadır. Tüm bunlar dışında aynı zamanda avcılar masaj salonu refleksoloji tedavisi en iyi şekilde sizlere sunar.
  • Alternatif  Tıp Yöntemleri

  • Esansiyel yağlar ve el yordamı ile yapılmakta olan terapilere ek olarak farklı tıp uygulamaları da avcılar spa salonu ihtiyaçlarında önemli bir yerde durmaktadır.

Bu spa uygulamalarından birisi olan sıcak taş terapisi Anadolu coğrafyasında da geçmiş yıllarda kullanılmakta olan anonim bir yöntemdir. Özellikle sırt ve omuz bölgelerindeki ağrıların giderilmesinde devreye giren sıcak taş uygulamasında termal bir etki oluşturulmaktadır. Bunlar dışında avcılar spa merkezi hamam sauna gibi hizmetleri de sizlere sunuyor.

Ayak spası da alternatif tıbbın son dönemde rağbet göstermiş olduğu uygulamalardan birisidir. alternatif tıp içerisinde ayaktaki farklı bölgeler farklı organları desteklediği için ayak terapisi iç organların sağlığını da kısa sürede tedavi edebilmektedir.

Uygulanan alternatif tedavi türlerinden birisi de Bali spası . Vücuttaki kan dolaşımını istenen seviyelere çıkartmakta olan Bali terapis kısa sürede gençleştirici bir etki göstermektedir.  Ayrıca terapi sırasında aromatik yağlar kullanıldığı için refleksoloji teknikleri de uygulanmaktadır. Avcılar spa salonu en iyi teknikleri sizlere uygular.

 

avcılar masaj salonu

avcılar masaj salonu

 Hijyen Standartlarda Kaliteli Hizmet

Çeşitli şekillerde fiziki problemler ve ruhi sorunlar yaşayanların uğrak yeri haline gelmiş olan terapi salonlarında mutlaka hijyen standartlarına dikkat edilmelidir. Günümüzde özellikle yoğun olarak avcılar spa salonu arayışında bulunan birçok kişi için de aynı durum söz konusudur.

Bir spa salonunun kalitesi masörlerin teknik becerileri, kullanılan terapi yağlarının doğallığı ve firmanın hijyen standartlarına dikkat etmesi ile belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında temizliğin ön planda olduğu, doğal terapi yağlarının kullanıldığı spa salonları çok daha efektif sonuçlar alınabilmesi için ön plana çıkmaktadır. Bizler avcılar masaj salonu olarak kaliteli ve hijyenik hizmetler sunmaktayız.

  •  Uygulama Hangi Hastalıklarda Yararlıdır?

Özellikle ortopedik rahatsızlıklarda, cilt problemlerinde ve eklem hastalıklarında terapi tavsiye edilmektedir. Başlı başına bir tedavi metodu olarak uygulanabildiği gibi farklı tedavilerde ve fizik tedavide destekleyici unsur olarak da terapi önerilmektedir.

Bu sebeple avcılar spa salonu arayışında bulunan birçok kişi bulunmaktadır. Bu noktada belirleyici olan unsur hastalığın mahiyetidir. Eğer kaslarda ve eklem dokudaki rahatsızlıklar ile ilgili spa talebinde bulunacaksa özellikle deri üzerinden ovalama dediğimiz öfloraj tekniği uygulanmalıdır.

Böylece farklı basınç değerleri ile birlikte deriye ve doğal olarak alttaki kas dokuya uygulama yapılmaktadır. Eğer spa talebi cilt güzelliği ve cilt dokusunun sıkılaştırılması için talep edilecekse karıştırma tekniği ön plana çıkartılmalıdır. Böylece tamamlama, daraltma, sıkıştırma dediğimiz pek çok farklı metot uygulama alanı bulmaktadır.

  •  Sindirim Sistemi İçin Farklı Metotlar

Sizlere özellikle bunu avcılar spa salonu olarak belirtiyoruz ki spa uygulamaları zannedildiği gibi sadece eklem, kas ve cilt için değildir. Özellikle iç organlarda yaşanan problemlerde de Uzakdoğu kaynaklı olan farklı terapi metotları uygulanabilmektedir.  Bu uygulamalar arasında yer alan darbeleme tekniği son derece büyük bir tecrübe gerektiren ancak doğru şekilde uygulandığında iç organların stabil bir şekilde çalışmasını sağlayan önemli bir metottur.

Hazım sorunu yaşayan birçok kişi avcılar masaj salonu talebinde bulunmaktadır. Çünkü darbeleme tekniği ile birlikte uygulanan mesajlarda bütün iç organlar maksimum seviyede çalışma olanağı bulmakta, kan akışı artırılmakta ve bir süre sonra hazım sorunları da düzelmektedir. Ayrıca destekleyici bir tedavi olarak farklı bitkilerden elde edilen spa yağları da bütün bu uygulamalarda devreye girebilmektedir. Bu şekilde spanın rahatlatıcı etkisi ile birlikte aromatik tedavi de uygulanabilmektedir.

  •  İşlemin Yapılamayacağı Durumlar Nelerdir? 

Birçok faydası bulunan spanın, bazı durumlarda yapılması uygun değildir. Aynı zaman da değerli misafirlerimize avcılar spa salonu olarak belirtiyoruz ki doktorların izin vermediği durumlarda, enfeksiyon kapan bir bölgede ve çevresinde, kırık çıkık, yara ve yanıkların bulunduğu bölgelerde, tanı konulmamış şişlikler de, varisli bölgelerde, deri üstünde kızarıklık oluştuğunda, ödem, incinme ve zorlama olan durumlarda, böbrek ve şeker hastalıklarında spanın uygulanması doğru değildir. Bir diğer hizmet şubemiz olan https://www.masajsalonu.info.tr/sirinevler-masaj-salonu/ hakkında bilgi almak için ilgili linke tıklayınız.