Günümüzde popüler olan hizmetlerden biri olan terapiyi sizler avcılar masaj salonu olarak anlatacağız. Yunanca yoğurma anlamına gelen masaj, tarihin eski dönemlerinde çoğu uygarlık tarafından zihinsel ve ruhsal yorgunlukların giderilmesinde kullanılan teknik bir tedavi uygulamasıdır. Avcılar masaj merkezi bazı hastalıkların tedavisinde, kadınsal hastalıklarda, bebeklerdeki huzursuzların giderilmesinde, kas ve eklem problemi olan kişilerde, metabolik rahatsızlıklar ile sindirim sistemi ile ilgili sorun yaşayanlarda rahatlıkla uygulanabilen ve verim alınabilen masaj uygulamaları, dünya genelinde kabul gören ve uygulanan tıp teknikleri olarak kabul edilmiştir.

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan masaj vücudun belirli bölgelerinde ağrıları gidermek, ödemleri azaltmak, oluşan şişlikleri ortadan kaldırmak, kas dokusundaki problemleri düzeltmek, sinir sistemini gevşetmek için çeşitli tekniklerin uygulanmasıdır. Son derece kompleks olan masaj uygulamalarında masörün tecrübesi ve bilgi birikimi oldukça önemlidir. Kaliteli bir şekilde masajın yapılabilmesi için vücuttaki sinir noktalarının çok iyi bilinmesi gerekmektedir.

Avcılar masaj salonu ihtiyaçlarında klasik çözümlerle beraber modern yöntemler de devreye girmektedir. Özellikle Uzakdoğu kökenli olarak vücuttaki etki noktalarının tespit edilmesi ve bu noktalara çeşitli masaj tekniklerinin uygulanması son dönemin en popüler çözümleridir.

avcılar masaj salonu

avcılar masaj salonu

Masajın Fayları Nelerdir? 

Masaj, uygulama anında kesintisiz yapılan ritmik el hareketleri sayesinde vücutta rahatlama sağlayarak gerginlikleri ortadan kaldırır. Avcılar masaj salonu fiziksel olarak da, lenf sistemler ile endokrin sistemleri, sinir ve dolaşım sistemleri, solunum ve sindirim sistemleri ile bağışıklık sistemleri üzerinde olumlu etki sağlamaktadır. Bunların yanında, stres hormonlarını azalttığı, depresyonu yatıştırdığı, özellikle bağışıklık sistemi üzerinde güçlendirici etki sağlayarak yeni hastalıkların oluşmasını minimum seviyeye düşürdüğü, tüm vücut ağrılarını azaltmaya yardımcı olduğu klinik olarak da kanıtlanmıştır.

Çok çeşitli şekillerde uygulanabilen teknik yöntemleri bulunan masaj, lenf drenaj masajından klasik masaja, bağ dokusu masaj tekniklerinden şiatsuyo tekniğine, isveç masajından, özel taş masajlarına kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Sayılan bu tekniklerin her biri, uygulanış ve yapılış şekli olarak farklılık arz etmektedir. Masaj süreç olarak ikiye ayrılır. Birinci yarısında dinlendirici masaj yapılarak vücudun toksinlerden arınması ve dinginlik kazanması amaçlanır. İkinci yarısında ise canlandırıcı teknikler kullanılarak hasarlı bölgelerin hızla eski haline kavuşması amaçlanır.

Terapi tekniklerinde avcılar masaj salonu olarak sadece vücudun değil, zihnin de rahatlamaya ihtiyacı olduğu düşünülerek, masajın zihin üzerinde de işlev gördüğü ve yarar sağladığı açıktır. Zihnin gevşetilmesi, arındırılması ve rahatlatılması adına yapılan tekniklerde mevcuttur. Avcılar masaj salonu özellikle hastalık oluşturan mikroplar ile virüslere karşı direnç sağlayan antikorların üretimini artırarak bağışık sistemine kuvvet katmaktadır.

Avcılar Masaj Salonu Teknikleri Nelerdir?

Mesajın etkili olabilmesi için öncelikli olarak masaj yaptırmak isteyen bireyin talebi dikkate alınmalıdır. Dinlenme, sportif aktivite, iyileşme süreci, rahatlama, cilt hastalıkları, eklem rahatsızlıkları ve daha pek çok sebeple masaj talebi olabilmektedir. Avcılar masaj salonu olarak bu pek çok sebebi sizler için araştırdık.

Bu gibi durumlarda Avcılar masaj salonu talebinde farklı masaj teknikleri devreye girebilmektedir. En sık uygulanan yöntem deri üzerinden ovalama metodudur. Burada masörün farklı basınç değerleri ile deriye ve alt dokuya öfloraj dediğimiz tekniği uygulaması gerekmektedir. Bu şekilde özellikle cilt ve alt kısımda yer alan kaslarda istenen fayda sağlanmaktadır.

Son derece hassas olan tekniklerden birisi de karıştırma tekniğidir. Karıştırma tekniği cildi sıkılaştırma için oldukça uygundur. Büyük bir maharet isteyen karıştırma tekniği uygulandığında cilt dokusu istenen diri konuma getirebilmektedir.

Masaj teknikleri içerisinde özellikle Uzakdoğu kaynaklı olarak ön plana çıkmakta olan darbeleme tekniği pek çok alternatif uygulamayı da bünyesinde barındırmaktadır. Vücuttaki hasarlı veya problemli olan bölümlere çeşitli şekillerde ve sertliklerde darbe vurarak düzeltme ve onarma işlemleri gerçekleştirilmektedir. Sizlere avcılar masaj salonu olarak darbeleme tekniğini de sunuyoruz.

Masaj Çeşitleri ve Uygulama Alanları

En sık karşılaştığımız masaj çeşidi olan klasik masaj daha çok kan dolaşımını hızlandırmak, kaslardaki gerginliği gidermek için kullanılmaktadır.

  • Avcılar masaj salonu arayanlar için masaj tekniklerinde yer alan derin doku masajı özellikle kronikleşmiş olan ağrılarda ve eklem rahatsızlıklarında devreye girebilmektedir. Kas dokudaki yırtılmalarda ve tedavi süreçlerinde de derin doku masajı etkili olmaktadır.
  •  Manuel lenf drenajı uzmanlık gerektiren masaj yöntemi olmak ile birlikte lenf yollarının açılıp ödemden arındırılmasını sağlayan büyük bir tecrübe isteyen masaj türüdür. Thai masajı yine Uzakdoğu kökenli olarak gelişip tüm dünyada uygulanmakta olan bir yöntemdir.
avcılar masaj

avcılar masaj

  •  Özellikle kaslardaki ve eklem dokularındaki gerginliğin giderilebilmesi için devreye girmekte olan ve germe hareketleri ile kendini gösteren bir masaj yöntemidir. Refleksoloji hem bir masaj yöntemi hem de tedaviye yardımcı olan tamamlayıcı bir terapi uygulamasıdır.
  • El ve ayak bölgelerindeki refleks kayıplarında devreye girmekte olan refleksoloji vücudun bağışıklık sistemini de destekleyici bir özellik taşımaktadır. Esansiyel yağların devreye girmekte olduğu aromaterapi masajı özellikle yorgunluk, stres ve travmatik durumlarla karşılaşmış olan bireylerde etkili olmaktadır. Avcılar masaj salonu refleksoloji terapisini en iyi şekilde sizlere sunar.

Alternatif Masaj Yöntemleri

Esansiyel yağlar ve el yordamı ile yapılmakta olan masajlara ek olarak farklı masaj uygulamaları da avcılar masaj salonu ihtiyaçlarında önemli bir yerde durmaktadır.

Bu masaj uygulamalarından birisi olan sıcak taş masajı Anadolu coğrafyasında da geçmiş yıllarda kullanılmakta olan anonim bir yöntemdir. Özellikle sırt ve omuz bölgelerindeki ağrıların giderilmesinde devreye giren sıcak taş uygulamasında termal bir etki oluşturulmaktadır. Avcılar masaj merkezi hamam sauna gibi hizmetleri de sizlere sunuyor.

Ayak masajı da alternatif tıbbın son dönemde rağbet göstermiş olduğu uygulamalardan birisidir. alternatif tıp içerisinde ayaktaki farklı bölgeler farklı organları desteklediği için ayak masajı iç organların sağlığını da kısa sürede tedavi edebilmektedir.

Uygulanan alternatif masaj türlerinden birisi de Bali masajıdır. Vücuttaki kan dolaşımını istenen seviyelere çıkartmakta olan Bali masajı kısa sürede gençleştirici bir etki göstermektedir.  Ayrıca masaj sırasında aromatik yağlar kullanıldığı için refleksoloji teknikleri de uygulanmaktadır. Avcılar masaj salonu en iyi teknikleri sizlere uygular.

avcılar masaj merkezi

avcılar masaj merkezi

 Avcılar Masaj Salonu Hijyen Standartlarda

Çeşitli şekillerde fiziki problemler ve ruhi sorunlar yaşayanların uğrak yeri haline gelmiş olan masaj salonlarında mutlaka hijyen standartlarına dikkat edilmelidir. avcılar masaj salonu arayışında bulunan birçok kişi için de aynı durum söz konusudur.

Bir masaj salonunun kalitesi masörlerin teknik becerileri, kullanılan masaj yağlarının doğallığı ve firmanın hijyen standartlarına dikkat etmesi ile belirlenmektedir. Bu açıdan bakıldığında temizliğin ön planda olduğu, doğal masaj yağlarının kullanıldığı masaj salonları çok daha efektif sonuçlar alınabilmesi için ön plana çıkmaktadır. Bizler avcılar masaj salonu olarak kaliteli ve hijyenik hizmetler sunmaktayız.

 Masaj Hangi Hastalıklarda Uygulanabilmektedir?

Özellikle ortopedik rahatsızlıklarda, cilt problemlerinde ve eklem hastalıklarında masaj tavsiye edilmektedir. Başlı başına bir tedavi metodu olarak uygulanabildiği gibi farklı tedavilerde ve fizik tedavide destekleyici unsur olarak da masaj önerilmektedir.

Bu sebeple avcılar masaj salonu arayışında bulunan birçok kişi bulunmaktadır. Bu noktada belirleyici olan unsur hastalığın mahiyetidir. Eğer kaslarda ve eklem dokudaki rahatsızlıklar ile ilgili masaj talebinde bulunacaksa özellikle deri üzerinden ovalama dediğimiz öfloraj tekniği uygulanmalıdır.

Böylece farklı basınç değerleri ile birlikte deriye ve doğal olarak alttaki kas dokuya uygulama yapılmaktadır. Eğer masaj talebi cilt güzelliği ve cilt dokusunun sıkılaştırılması için talep edilecekse karıştırma tekniği ön plana çıkartılmalıdır. Böylece tamamlama, daraltma, sıkıştırma dediğimiz pek çok farklı metot uygulama alanı bulmaktadır.

 Sindirim Sistemi İçin Masaj Yaptırın

Avcılar masaj salonu olarak belirtiyoruz ki Masaj uygulamaları zannedildiği gibi sadece eklem, kas ve cilt için değildir. Özellikle iç organlarda yaşanan problemlerde de Uzakdoğu kaynaklı olan farklı masaj metotları uygulanabilmektedir.  Bu uygulamalar arasında yer alan darbeleme tekniği son derece büyük bir tecrübe gerektiren ancak doğru şekilde uygulandığında iç organların stabil bir şekilde çalışmasını sağlayan önemli bir metottur. Hazım sorunu yaşayan birçok kişi avcılar masaj salonu talebinde bulunmaktadır. Çünkü darbeleme tekniği ile birlikte uygulanan mesajlarda bütün iç organlar maksimum seviyede çalışma olanağı bulmakta, kan akışı artırılmakta ve bir süre sonra hazım sorunları da düzelmektedir. Ayrıca destekleyici bir tedavi olarak farklı bitkilerden elde edilen masaj yağları da bütün bu uygulamalarda devreye girebilmektedir. Bu şekilde masajın rahatlatıcı etkisi ile birlikte aromatik tedavi de uygulanabilmektedir.

 Masajın Yapılamayacağı Durumlar Nelerdir? 

Birçok faydası bulunan masajın, bazı durumlarda yapılması uygun değildir. Avcılar masaj salonu olarak belirtiyoruz ki doktorların izin vermediği durumlarda, enfeksiyon kapan bir bölgede ve çevresinde, kırık çıkık, yara ve yanıkların bulunduğu bölgelerde, tanı konulmamış şişlikler de, varisli bölgelerde, deri üstünde kızarıklık oluştuğunda, ödem, incinme ve zorlama olan durumlarda, böbrek ve şeker hastalıklarında masajın uygulanması doğru değildir. Bir diğer hizmet şubemiz olan şirinevler masaj salonu hakkında bilgi almak için ilgili linke tıklayınız.